• facebook
 • rss
 • Tydzień inny niż wszystkie

  Anna Kwaśnicka

  dodane 18.08.2014 09:57

  Pielgrzymi strumienia opolskiego wyruszyli w drogę na Jasną Górę.

  Pątnicy swoje pielgrzymowanie rozpoczęli tradycyjnie sprzed kościoła św. Jacka w Kolonii Gosławickiej i pierwszego dnia dojdą do sanktuarium św. Jacka w Kamieniu Śląskim, gdzie o 17.00 Mszy św. przewodniczyć będzie bp Paweł Stobrawa.

  W drogę wyruszyli około 9.00. Pierwszy postój mają zaplanowany w Suchym Borze, natomiast obiadem ugoszczą ich mieszkańcy Kosorowic.

  Nie da się ukryć, że to był piękny poranek. Pan Bóg pobłogosławił pielgrzymom piękną, słoneczną pogodą. Co więcej, w jednym czasie i w jednym miejscu można było spotkać tak wiele znajomych twarzy. Niemal wszystkie uśmiechnięte. Niemal, bo tym, którzy chcieliby wyruszyć na pielgrzymkę, a różne trudności w tym przeszkadzają, łza w oku się zakręciła.

  Przewodnicy pielgrzymkowych grup mieli ręce pełne roboty, bo gros osób wciąż się zapisywało. W innym miejscu można było składać bagaże, a w jeszcze innym już ustawiono się w odpowiednim szyku. Na przedzie pielgrzymkowego nurtu 1 zielona, na końcu 13 srebrna. Na czele każdej grupy osoba kierująca ruchem, potem krzyż i znaczek z numerem i kolorem. Nad wszystkim czuwał ks. Marcin Ogiolda, przewodnik 38. Pieszej Pielgrzymki Opolskiej na Jasną Górę.

  Cieszy, że w Roku Rodziny tak wiele rodzin zdecydowało się wyruszyć wspólnie w drogę. Maluchy, jedne w wózkach, inne na rękach, a niektóre na własnych nóżkach, już poznają smak drogi.

  Cóż dodać? Dla setek osób właśnie rozpoczął się tydzień inny niż wszystkie pozostałe w roku, tydzień pokonywania własnych słabości, tydzień ogromnego zaufania Matce Bożej i Jezusowi, na którego Ona wskazuje, a także tydzień budowania wspólnoty. Bo pielgrzymka łączy.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł
  Komentowanie dostępne jest tylko dla .
  Pobieranie...
  przewiń w dół