• facebook
 • rss
 • Módlcie się za rodziny i o pokój

  ana

  dodane 18.08.2014 15:55

  Pielgrzymów strumienia opolskiego 38. Opolskiej Pielgrzymki na Jasną Górę w drogę wyprawił bp Andrzej Czaja.

  – Radość Ewangelii to Jezus – podkreślił bp Andrzej Czaja, który w poniedziałkowy poranek spotkał się z pątnikami wyruszającymi na 38. Pieszą Pielgrzymkę Opolską na Jasną Górę, przebiegającą pod hasłem „Radość Ewangelii w rodzinie”. – Jezus jest Bogiem z nami, Bogiem, który nas kocha, Bogiem, który pragnie naszego szczęścia. Więc idźcie drogą pielgrzymią rozradowani Jezusem – zachęcał biskup opolski.

  – Niestety nie będę mógł z wami pielgrzymować, ale będę jutro z wami na Górze św. Anny, może też na Jasnej Górze. Będziemy z wami duchowo pielgrzymować. Już dzisiaj za was sprawowałem liturgię, modliłem się o potrzebne siły, dobrą pogodę i o to, by wasze pielgrzymowanie jak najpiękniej zaowocowało – zapewniał bp Andrzej Czaja, dziękując pątnikom za zmobilizowanie się do pielgrzymiej drogi.

  – Kościół opolski potrzebuje waszego pielgrzymiego trudu, potrzebuje ofiary, którą podejmujecie, a także waszej wspólnej modlitwy – podkreślał ordynariusz, polecając pielgrzymom również ważne intencje Kościoła lokalnego. – Módlcie się najwięcej za rodziny. Rodzina niech będzie w waszych sercach. Zarówno wasza rodzina, jak i każda rodzina z Kościoła opolskiego i z całego świata. Niech pielgrzymka będzie czasem refleksji z Panem, jak lepiej kształtować życie rodzinne – prosił biskup opolski, zachęcając również do modlitwy o powołania kapłańskie, misyjne i zakonne, a także o pokój na świecie. – Przed nami widmo wojny, jeśli trwające konflikty będą się nadal rozwijać. Dlatego musimy prosić o pokój – wskazywał bp Czaja.

  Pielgrzymi usłyszeli też zachętę do włączenia się w goszczenie młodych ludzi, którzy przyjadą do diecezji opolskiej na Światowe Dni Młodzieży. – Liczę na was. Wy, którzy znacie pielgrzymi trud, wiecie, jaka to łaska być przyjętym przez kogoś w jego domu – podkreślił biskup opolski.
   

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł
  Komentowanie dostępne jest tylko dla .
  Pobieranie...
  przewiń w dół