• facebook
 • rss
 • Pielgrzymka jak wędrówka przez życie

  ana

  dodane 18.08.2014 17:44

  O zadaniach przewodnika opowiada ks. Krystian Muszalik, przewodnik grupy 1 niebieskiej.

  Ks. Krystian Muszalik już czwarty raz prowadzi na Jasną Górę pątników 1 niebieskiej. To grupa, która skupia mieszkańców parafii katedralnej, a także parafian z Głogówka i Zdzieszowic. Oprócz ks. Muszalika w 1 niebieskiej posługują: ks. Robert Józef, ks. Ryszard Kinder i ks. Daniel Breguła.

  Anna Kwaśnicka: Jak wyglądały przygotowania do pielgrzymki?

  Ks. Krystian Muszalik: Było wiele emocji. Właściwie do późna w nocy zastanawiałem się, czy wszystko jest dopięte na ostatni guzik. Ale myślę, że jest dopięte. Poza tym trzeba po prostu zaufać Panu Bogu. Dzisiejszy poranek, kiedy o 6.00 rozpoczynałem Mszę św. w katedrze i słońce przebiło się przez witraże, pokazał mi, że będzie dobrze.

  Prowadzenie grupy jest chyba dość wymagającym zadaniem…

  Tak. Koordynacja grupy, a także osób odpowiedzialnych za poszczególne zadania, należy do przewodnika. Chodzi o ułożenie programu na każdy dzień, podzielenie zadań. Trzeba czuwać nad tym, by wszystko zagrało zarówno od strony porządkowej, jak i muzycznej. Niemniej jest w tym wszystkim duża radość.

  Dlaczego Ksiądz pielgrzymuje na Jasną Górę?

  Razem z pielgrzymami chcę nieść intencje, zarówno swoje osobiste, jak i wielu osób, które poprosiły o modlitwę. Idę powierzać Matce Bożej również sprawy parafii i Kościoła diecezjalnego. W tym roku wiele będziemy modlić się o pokój, którego w świecie bardzo potrzeba, a także za rodziny, by były Bogiem silne, by żyły we wspólnocie Kościoła.

  Co jest najtrudniejsze w pieszym pielgrzymowaniu?

  Najtrudniejsza jest wewnętrzna walka z sobą, ze swoimi słabościami, gdy w nogach zaczyna brakować sił. Ale cały ten wysiłek jest zrekompensowany, gdy wchodzi się aleją na Jasną Górę. Całe zmęczenie mija i pojawia się wielka radość z tego, że dotarło się do celu. To piękny obraz wędrówki naszego życia. Nieraz mamy pod górkę, nieraz jest niełatwo, nieraz upadamy, ale celem jest dla nas niebo i do tego celu zmierzamy.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł
  Komentowanie dostępne jest tylko dla .
  Pobieranie...
  przewiń w dół