• facebook
 • rss
 • Kilkaset par świętowało srebrne gody

  ana

  dodane 07.09.2014 18:55

  - Jesteście przykładem dla młodego pokolenia - mówił bp Rudolf Pierskała.

  W niedzielne popołudnie w kościele seminaryjnym w Opolu bp Rudolf Pierskała odprawił Mszę św. w intencji małżonków, którzy w tym roku obchodzą 25. rocznicę ślubu. Oprawę muzyczną liturgii przygotowała schola z Domecka pod kierunkiem Teresy Ramoli.

  W kazaniu biskup przypominał, jak wielką wartością w życiu każdego człowieka jest rodzina. - Wielkim skarbem jest doświadczenie domu rodzinnego. Dzieci, kiedy zawierają małżeństwo, ten wielki skarb przekazują następnemu pokoleniu - podkreślał bp Pierskała.

  Przypominał też, że o pięknie domu nie świadczy wyposażenie mieszkania. - Ważna jest miłość. Dom to ludzie, którzy nie tylko razem mieszkają, ale którzy się kochają. By zbudować prawdziwy dom, trzeba dobrego budowniczego - Jezusa. On zjednoczy i wskaże właściwy kierunek budowania - tłumaczył biskup, podkreślając, że srebrni jubilaci są przykładem dobrego budowania małżeństwa i są świadkami dla młodego pokolenia, że jest możliwe, by wytrwać w przymierzu małżeńskim.

  W czasie dziękczynnej Mszy św. jubilaci, trzymając się za ręce, odnowili przyrzeczenia małżeńskie. A także otrzymali indywidualne błogosławieństwo, którego udzielali: bp Rudolf Pierskała, ks. Jerzy Dzierżanowski i ks. Paweł Landwójtowicz.

  Prezentem dla każdej pary był obrazek św. Józefa, na odwrocie którego wydrukowane zostały życzenia biskupa opolskiego Andrzeja Czai.

  W przyszłą niedzielę, 14 września, odbędzie się diecezjalna pielgrzymka złotych jubilatów małżeńskich. Msza św. w kościele seminaryjnym w Opolu (ul. Drzymały 1) rozpocznie się o 14.00.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół