• facebook
 • rss
 • Relikwie świętego na Metalchemie

  a

  dodane 17.09.2014 10:59

  W sobotę uroczystość zawierzenia parafii Chrystusa Króla w Opolu Bożemu Miłosierdziu oraz inauguracja kultu św. Jana Pawła II.

  W sobotę 20 września do kościoła Chrystusa Króla w Opolu-Metalchemie zostaną wprowadzone relikwie św. Jana Pawła II.

  Uroczystość rozpocznie się o 17.00 w kościele filialnym w Grotowicach, skąd po modlitwie różańcowej relikwie procesyjnie zostaną przeniesione do kościoła parafialnego. Tam o 18.00 Mszy św. będzie przewodniczył bp Andrzej Czaja. Zostaną pobłogosławione obrazy Jezusa Miłosiernego i św. Jana Pawła II.

  – W naszej parafii będzie to dzień zawierzenia Bożemu Miłosierdziu i rozpalenia Iskry Miłosierdzia. Włączymy się całą wspólnotą w papieskie zawierzenie świata Bożemu Miłosierdziu, którego św. Jan Paweł II dokonał 17 sierpnia 2002 roku w krakowskich Łagiewnikach – wyjaśnia ks. proboszcz Janusz Iwańczuk.

  Po Eucharystii, około 20.00 parafianie zapraszają wszystkich gości na poczęstunek. Z kolei o 20.30 z koncertem wystąpi Orkiestra Dęta KWK „Sośnica”, która niejednokrotnie grała na papieskich uroczystościach na Watykanie, i odbędzie się spotkanie z Eugeniuszem Mrozem, ostatnim żyjącym gimnazjalnym kolegą św. Jana Pawła II.

  Sobotnie uroczystości poprzedzą rekolekcje poprowadzone przez ks. Jana Kaczmarka z Krakowa oraz siostry ze Zgromadzenia Matki Bożej Miłosierdzia z krakowskich Łagiewnik.

  – Zapraszamy na Msze św. z nauką rekolekcyjną w czwartek 18 września i w piątek 19 września o 18.00 – zachęca ks. Janusz Iwańczuk i dopowiada, że od października każdego 16. dnia miesiąca w parafii będą sprawowane Msze św. do Bożego Miłosierdzia za wstawiennictwem św. Jana Pawła II. – Zachęcam wszystkich do polecania intencji. Zapraszam też do organizowania u nas dni skupienia ze św. Janem Pawłem II, dla niewielkich grup, do 20 osób – mówi ks. Iwańczuk. Co miesiąc będą też odbywały się spotkania ze świadkami świętości Jana Pawła II. – Ważne jest by nie tylko posiadać relikwie, ale być żyć nauką świętego papieża – podkreśla proboszcz.

  «« | « | 1 | » | »»

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół