Nowy Numer 07/2018 Archiwum

Piękno opolskich ambon

Ruszyła sprzedaż kalendarza diecezjalnego. Kupując go, wspierasz Diecezjalną Fundację Ochrony Życia.

- Nowy rok liturgiczny będziemy przeżywać pod hasłem: "Nawracajcie się i wierzcie w Ewangelię", dlatego wydając kolejny kalendarz diecezjalny, postanowiliśmy zaprezentować piękne ambony z naszych kościołów - mówi ks. Jerzy Dzierżanowski, dyrektor Diecezjalnej Fundacji Ochrony Życia.

"Na przestrzeni wieków dekorowano ambony różnymi malowidłami i rzeźbami. Poprzez nie obrazowo i przystępnie można było wyrazić piękno Boga objawiającego się w słowie. Ambona zatem, ściśle związana z teologią słowa i przepowiadania, stała się sama w sobie nośnikiem treści teologicznych" - napisał we wstępie bp Andrzej Czaja, życząc diecezjanom, by słowo Boże, wzmocnione symboliką zawartą w dekoracji wybranych ambon, "pomagało nam nieustannie się nawracać i jeszcze pełniej wierzyć Jezusowi Chrystusowi".

Karty kalendarza zdobią zdjęcia Andrzeja Nowaka. Zobaczymy m.in. przepięknie zdobione ambony z kościoła Wniebowzięcia NMP w Bąkowie, kościoła Trójcy Świętej w Bogacicy, kościoła św. Bartłomieja Apostoła w Głogówku czy kościoła Marii Magdaleny w Jasionej.

Kalendarz jest rozprowadzony w parafiach diecezji opolskiej. - Złotówka z każdego sprzedanego egzemplarza zostanie przekazana na działania podejmowane przez naszą fundację - podkreśla ks. Jerzy Dzierżanowski, dopowiadając, że kalendarze dostępne są również na furcie opolskiej Kurii Diecezjalnej.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Reklama

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Reklama

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy