• facebook
 • rss
 • O wstawiennictwo proszą św. Jana Pawła II

  ana

  dodane 21.09.2014 08:27

  Parafia Chrystusa Króla w Opolu-Metalchemie została zawierzona Bożemu Miłosierdziu.

  - To wielki dzień, wielka godzina dla naszej parafialnej wspólnoty, dla naszej dzielnicy i całego miasta - podkreślał ks. proboszcz Janusz Iwańczuk, witając w kościele Chrystusa Króla na opolskim osiedlu Metalchem, zarówno parafian, księży, jak i przedstawicieli władz.

  Bp Andrzej Czaja, w sobotni wieczór 20 września przewodniczył tutaj uroczystości zawierzenia parafii Bożemu Miłosierdziu oraz wprowadzenia relikwii św. Jana Pawła II.

  Najpierw przy relikwiach modlono się w kościele filialnym pw. Matki Bożej Królowej Polski w Grotowicach, skąd przed 18.00 wyruszyła procesja do kościoła parafialnego, gdzie odprawiona została Msza św.

  Podczas uroczystej Eucharystii bp Andrzej Czaja pobłogosławił dwa obrazy: Jezusa Miłosiernego, wierną kopię obrazu z sanktuarium w Łagiewnikach, a także wizerunek św. Jana Pawła II.

  Przed pierwszych z nich rozpalona została Iskra Miłosierdzia, która na stałe płonie w Łagiewnikach. Po czym ks. Janusz Iwańczuk odczytał akt, którym papież Jan Paweł II zawierzył świat Bożemu Miłosierdziu, zawierzając całą parafię Chrystusa Króla. Przy drugim obrazie został umieszczony relikwiarz z kroplą krwi św. Jana Pawła II.

  Przygotowaniem do tej uroczystości były rekolekcje, które poprowadził ks. Jan Kaczmarek z Krakowa oraz siostry ze Zgromadzenia Matki Bożej Miłosierdzia z krakowskich Łagiewnik wraz z siostrą albertynką.

  - Tak wielu z was w tych dniach przychodziło na rekolekcje. Otworzyliście się na Bożą miłość miłosierną - zwrócił się do parafian bp Andrzej Czaja. Weszliście na dobrą drogę. Na niej trwajcie, nią kroczcie. Droga do Boga to jedynie sensowna droga człowieka na tej ziemi - podkreślał biskup opolski, zachęcając: - Do świątyni trzeba przychodzić stale i trwać, aby doświadczyć Bożej powabu, piękna i potęgi Bożej miłości.

  - Zapraszam wszystkich, nie tylko parafian, w każdy 16. dzień miesiąca na czuwania z Jezusem Miłosiernym i św. Janem Pawłem II - podkreślał ks. proboszcz Janusz Iwańczuk. Pierwsze spotkanie już16 października.

  Po Mszy św. i poczęstunku, z parafianami spotkał się Eugeniusz Mróz, ostatni żyjący kolega gimnazjalny św. Jana Pawła II, a także koncert zagrała Orkiestra Dęta KWK „Sośnica” z Gliwic.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół