• facebook
 • rss
 • Opolski misjonarz rozpoczyna pracę

  ps /a

  dodane 22.09.2014 10:55

  Ks. Przemysław Skupień już jest w boliwijskim Santa Cruz.

  Po długiej samolotowej podróży do Ameryki Południowej, z madrycką przesiadką, ks. Przemysław Skupień dotarł do kraju, w którym od teraz będzie duszpastersko posługiwał. Na swoim facebookowym profilu misjonarz zamieścił kilka słów o pierwszej niedzieli (21 września) w Santa Cruz.

  – Dziś po raz pierwszy uczestniczyłem w parafialnej Mszy św. w kościele św. Mateusza, który znajduje się na krańcach naszego miasta – opisuje ks. Przemysław Skupień. – Około 90 młodych ludzi przyjęło sakrament bierzmowania – wyjaśnia. Sakramentu udzielał bp Stanisław Dowlaszewicz OFMConv, który jest biskupem pomocniczym diecezji Santa Cruz de la Sierra w Boliwii.

  Opolski misjonarz podkreśla, że liturgia była żywa, radosna i młoda wiarą ludzi. – Zaangażowani w liturgię bardzo mocno byli świeccy. Radość wiary w Jezusa Chrystusa, radość, która płynie z Ewangelii – podkreśla ks. Skupień, dopowiadając: – Choć to dopiero początek mojego pobytu w Santa Cruz, to widzę, jak moja wiara i radość wzrasta. I tej radości, która płynie z Ewangelii życzę wszystkim, którzy przeczytają moje słowa.

  Ks. Przemysław Skupień do swoich pierwszych misyjnych refleksji dołączył także zdjęcia.

  Kościół parafialny pw. św. Mateusza na obrzeżach Santa Cruz   Kościół parafialny pw. św. Mateusza na obrzeżach Santa Cruz Ks. Przemysław Skupień

  Radosny śpiew animowany był przez zespoły muzyczne   Radosny śpiew animowany był przez zespoły muzyczne Ks. Przemysław Skupień

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół