• facebook
 • rss
 • Tak się bawią marianki!

  ana

  dodane 27.09.2014 22:33

  Taniec, śpiew i mnóstwo radości! To pogodny wieczór na pielgrzymce Dzieci Maryi.

  Od 26 do 28 września na Górze św. Anny trwa pierwszy turnus diecezjalnej pielgrzymki Dzieci Maryi. W spotkaniu uczestniczy blisko 700 osób, głównie z parafii rejonu opolskiego i kluczborskiego. – Coroczna pielgrzymka na Górę św. Anny to nasze wspólnotowe święto – podkreśla ks. Mariusz Sobek, diecezjalny duszpasterz Dzieci Maryi. – Jest to czas modlitwy, wzajemnego poznawania się i wspólnej zabawy – mówi.

  Tej zabawy, o której mówi duszpasterz, zdecydowanie najwięcej jest w czasie tzw. pogodnych wieczorów. I tym razem aula annogórskiego Domu Pielgrzyma wypełniła się śpiewem i tańcem, a także wielką porcją radości i śmiechu.

  W tym roku za przygotowanie sobotniej zabawy odpowiadała wspólnota Dzieci Maryi z parafii św. Józefa w Węgrach-Osowcu z opiekunką Różą Świerc. Była bajka o Czerwonym Kapturku, który poznał kogoś szczególnego na internetowym czacie. Była też bajka o rzepce, której dziadek wyciągnąć nie umiał. Niby historia znana, ale tak pokazana, że sala pękała ze śmiechu.

  Do tego każdy skoczny kawałek, od „Jesteś szalona”, przez „Waka waka”, po „Kaczuszki”, już przy pierwszych taktach od razu porywał dziewczyny do tańca.

  Odbył się też konkurs „Tak to leciało”, w którym pięć drużyn miało za zadanie dokończyć piosenki. Oczywiście były to piosenki ze „śpiewnika marsjańskiego”. Były też życzenia dla Karoliny z parafii Wniebowzięcia NMP w Gosławicach, która na pielgrzymce obchodziła swoje 18. urodziny.

  Marianki potrafią się bawić!

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół