• facebook
 • rss
 • Świętość, dobroć, wdzięczność

  ak

  dodane 12.10.2014 16:01

  Diecezjalne obchody XIV Dnia Papieskiego w Grodkowie.

  - Świętym bądźcie! O tą świętość dziś prośmy świętego Jana Pawła II. Niech ten Dzień Papieski będzie nie tylko wyrazem oddania naszemu rodakowi, ale okażmy je również w realizacji na co dzień jego nauczania, a także przez hojny dar, który wspomaga biedną młodzież, by mogła realizować swoje aspiracje dzięki Fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia– zaapelował ks. inf. Helmut Jan Sobeczko podczas Mszy św. w kościele pw. św. Michała Archanioła w Grodkowie. Odbyły się tam diecezjalne obchody XIV Dnia Papieskiego.

  - Chcemy po prostu pomóc innym – mówią Justyna Staszkiewicz, Ewelina Kopaniecka i Zuzanna Budziar z grodkowskiego gimnazjum, które zgłosiły się  do wolontariatu Dzieła Nowego Tysiąclecia i zbierają datki wiernych przychodzących na niedzielną Mszę św. Dziewczęta podkreślają, że nie było to żadnym wymogiem związanym z przygotowaniem do bierzmowania, zgłosiły się same.

  Jedną ze stypendystek jest Karolina Nesterak uczennica III klasy PG nr 1 w Grodkowie. Stypendium fundacji DNT otrzymuje od półtora roku, jest szczególnie uzdolniona plastycznie. Wybiera się do liceum plastycznego, a potem ma zamiar studiować architekturę, projektowanie wnętrz. Z technik plastycznych najbardziej lubi pastele i akwarele. – Lubię kolory. Widzę świat w wesołych barwach – śmieje się.

  – Odczuwam prawdziwą wdzięczność dla Fundacji. Dzięki niej mogłam uczestniczyć w różnych spotkaniach z artystami - plastykami, uczestniczyć w warsztatach, kupować materiały plastyczne. Wyrażam tę wdzięczność w czasie spotkań stypendystów. Wtedy modlimy się, dziękujemy Panu Bogu, Papieżowi i dobrym ludziom – mówi Karolina.

  Karolina Nesterak zbiera datki na Dzieło Nowego Tysiąclecia   Karolina Nesterak zbiera datki na Dzieło Nowego Tysiąclecia Andrzej Kerner /Foto Gość W ramach Dnia Papieskiego w Grodkowie parafialny zespół Caritas i Wolontariat Młodzieży zorganizowały loterię fantową na rzecz Fundacji DNT.

  – Przygotowałyśmy 342 fanty, na które fundusze zbierałyśmy przez cały rok, kupowałyśmy w promocyjnych cenach. Wszystkie rzeczy są nowe, nie chcemy, żeby ktokolwiek poczuł, że go nabraliśmy – podkreśla Józefa Siwek, szefowa zespołu Caritas tworzonego przez 11 pań. Muzyczną oprawę Mszy św. wzbogacał „ Missus a Deo” -  zespół kameralny złożony z uczniów szkół muzycznych pod dyr. Dawida Mazurka

  Mszy św. w intencji Dzieła Nowego Tysiąclecia i jej podopiecznych przewodniczył ks. Helmut J. Sobeczko, koncelebrowali ks. Marcin Wilczek – dyrektor Wydziału Katechetycznego kurii diecezjalnej w Opolu oraz ks. Marian Oleksy CM, proboszcz grodkowskiej parafii. Ks. Sobeczko w kazaniu zwrócił uwagę na dwa filary dążenia do świętości  obecne w nauczaniu św. Jana Pawła II. – Jeden to jest codzienne, coraz lepsze wykonywanie swoich obowiązków. Drugim jest cierpliwe znoszenie utrapień dnia codziennego. To jest droga do świętości – mówił ksiądz infułat. 

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół