• facebook
 • rss
 • Św. Jan Paweł II i św. Joanna Beretta-Molla

  Anna Kwaśnicka

  dodane 26.10.2014 18:20

  Od dziś w kościele bł. Czesława w Opolu obecni są patroni rodzin.

  Opolu uroczyście wniesiono relikwie św. Jana Pawła II i św. Joanny Beretty-Molli. Parafialnej uroczystości, w 14. rocznicę konsekracji kościoła, przewodniczył ks. proboszcz Stanisław Dworzak, a homilię wygłosił ks. Walter Lenart, proboszcz parafii Bożego Ciała w Oleśnie.

  – Relikwie św. Jana Pawła II, które do naszego kościoła wnosi delegacja Rady Parafialnej, odebraliśmy 24 października z rąk kard. Stanisława Dziwisza, metropolity krakowskiego. Jest to kropla krwi naszego wielkiego świętego – wyjaśnia ks. Stanisław Dworzak.

  – Z kolei relikwie św. Joanny Beretty-Molli, które wnosi rodzina wielodzietna, specjalnym dekretem przekazał nam arcybiskup Mediolanu – podkreśla ks. proboszcz.

  Relikwie świętych patronów rodzin zostały na stałe umieszczone w kaplicy. – Jestem wdzięczny parafianom, którzy zadbali o odnowienie tego miejsca. Członkowie Róż Różańcowych ufundowali figurę św. Jana Pawła II, relikwiarz i tabernakulum – podkreśla ks. Stanisław Dworzak. – Ta kaplica od dzisiejszego dnia staje się szczególnym miejscem modlitwy za rodziny w czasach, gdy wartość rodziny jest podważana – tłumaczy ks. Dworzak.

  – 16 maja 2004 roku ojciec święty Jan Paweł II kanonizował św. Joannę Berettę-Mollę. Na tej uroczystości na Placu św. Piotra obecni byli mąż świętej i jej córka Gianna, za którą św. Joanna oddała swe życie – przypominał w homilii ks. Walter Lenart, podkreślając, że ci święci doskonale znają się na rodzinach. – Św. Jan Paweł II to wielki teolog małżeństwa i rodziny, z kolei św. Joanna jest świętym praktykiem małżeństwa i rodziny – podkreślał ks. Lenart, zachęcając wiernych, by właśnie przez ich wstawiennictwo modlili się w intencjach własnych rodzin.

  Uczestnicy uroczystości otrzymali specjalnie przygotowane obrazki z wizerunkami obojga świętych, w których zamieszczono "Modlitwę za rodziny do św. Jana Pawła II", "Modlitwę do św. Joanny" oraz "Hymn na cześć uśmiechu" ułożony przez św. Joannę.

  – W naszej parafii przez dwie niedziele gościła Krystyna Zając, propagatorka kultu św. Joanny Beretty-Molli w Polsce. Dzięki niej bardzo dobrze poznaliśmy świętą, której relikwie dzisiaj przyjęliśmy – mówi ks. Wojciech Janus, wikariusz parafii bł. Czesława w Opolu. Dopowiada też, że od przyszłego roku w Dzień Matki modlitwa za mamy będzie zanoszona właśnie przez wstawiennictwo św. Joanny – świętej matki.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół