• facebook
 • rss
 • Budzili Opole w Nowym Roku

  ana

  dodane 02.01.2015 11:23

  Młodzi z entuzjazmem ponieśli znaki Światowych Dni Młodzieży ulicami miasta.

  W pierwszym dniu Nowego Roku ponad setka młodzieży uczestnicząca w Plus Prologu z radością, entuzjazmem i głośnym śpiewem poniosła znaki Światowych Dni Młodzieży ulicami Opola z kościoła seminaryjnego do katedry. Tym samym bardzo konkretnie realizowali hasło opolskiej peregrynacji: „Zobacz, dotknij. Idź!”.

  – Odbywający się na przełomie roku Plus Prolog jest spotkaniem, które pokazuje młodym miłującą i wierną obecność Pana Jezusa. Dzieje się to przez adorację, przez nabożeństwa, przez spotkania, przez doświadczenie wspólnoty i młodości Kościoła. Ale to nie wszystko. Skoro najpierw zobaczyli, doświadczyli obecności Bożej, dotknęli tej obecności swoim doświadczeniem wewnętrznym, przyszedł czas, by iść i dzielić się tym z innymi – tłumaczył ks. Jarosław Staniszewski.

  – W czasie Plus Prologu, adorując znaki Światowych Dni Młodzieży, nabraliśmy jeszcze większego przekonania do Osób, które za tymi znakami stoją: Matki Bożej i Pana Jezusa, i tym chcemy się dzielić – podkreślał ks. Łukasz Knieć, koordynator opolskich przygotowań do ŚDM.

  Przemarsz przez Opole rozpoczął się tuż przed 11.00 rozśpiewką w kościele seminaryjnym, skąd wyniesione zostały krzyż ŚDM i ikona Matki Bożej. Młodzież niosła też flagi z wymalowanymi symbolami Pana Jezusa i Ducha Świętego, a także z hasłem: „Jezus żyje”. Na końcu rozradowanej grupy jechał bus-kaplica, którym przewożone są znaki ŚDM.

  Młodzi, z którymi szli ks. Łukasz Knieć, ks. Jarosław Staniszewski i ks. Łukasz Żaba, przeszli ulicami Plebiscytową, Ozimską, Krakowską i Koraszewskiego. Po drodze pieśni uwielbienia przeplatane były kolędami, a także radosnymi okrzykami, m.in.: „Bota Fe! Dodaj wiary!”. Niewielu ludzi udało się spotkać na ulicach, niewiele samochód o tej porze przejeżdżało przez miasto, jednak ci, którzy spotkali rozśpiewaną grupę spoglądali z zaciekawieniem, przystawali, machali, a także podpytywali, co to za okazja i co jest niesione.

  Znaki ŚDM zostały wniesione do katedry podczas noworocznej Mszy św., odprawionej w południe przez biskupów Andrzeja Czaję, Pawła Stobrawę i Rudolfa Pierskałę. Przeczytaj – TUTAJ.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół