• facebook
 • rss
 • Dlaczego umiemy być tak dobrzy w czasie świąt?

  ak

  dodane 04.01.2015 22:33

  Mr. Scrooge na scenie. Noworoczne spotkanie środowisk twórczych w Opolskim Teatrze Lalki i Aktora.

  Preludium noworocznego spotkania artystów plastyków, architektów, aktorów, muzyków, dziennikarzy i animatorów kultury było rozdanie nagród w konkursie stajenek betlejemskich zorganizowanym przez Opolski Teatr Lalki i Aktora oraz Muzeum Diecezjalne. Wyróżniono dziesięciu młodych twórców, a na wystawie, którą można oglądać do końca stycznia we foyer teatru zaprezentowano 103 szopki wybrane w uczestniczących w konkursie szkołach aglomeracji opolskiej. Potem dzieci i młodzież z rodzicami oraz uczestnicy spotkania noworocznego obejrzeli spektakl „Mr. Scrooge” na motywach „Opowieści wigilijnej” Charlesa Dickensa w reżyserii Mariána Pecko. W roli chciwego Scrooge'a, którego przemienia spotkanie z duchami nocy wigilijnej, wystąpił Andrzej Mikosza.

  - Niech piękno żłóbka będzie dla nas bodźcem inspirującym w codziennych, twórczych poszukiwaniach i działaniach. To dzięki waszej pracy, powiedział kiedyś nasz święty Jan Paweł II, ujawnia się lepiej znajomość Boga – mówił ks. Piotr P. Maniurka, duszpasterz środowisk twórczych, podczas spotkania, które w tym roku ze względu na remont gmachu Muzeum Diecezjalnego odbyło się w Opolskim Teatrze Lalki i Aktora. Wzięło w nim udział ponad stu twórców i pracowników instytucji kultury województwa opolskiego.

  Bp Rudolf Pierskała błogosławi opłatki. Z prawej - ks. Piotr P. Maniurka, diecezjalny duszpasterz środowisk twórczych   Bp Rudolf Pierskała błogosławi opłatki. Z prawej - ks. Piotr P. Maniurka, diecezjalny duszpasterz środowisk twórczych Andrzej Kerner /Foto Gość – Jestem pełen podziwu i wdzięczności za spektakl, który wprowadził nas w medytację tajemnicy Bożego Narodzenia. W tradycjach, zwyczajach i w takich spektaklach przechowujemy tę tajemnicę. Dlaczego umiemy być dla siebie tak dobrzy w okresie świąt? Bo Pan Jezus się narodził. Bo Bóg jest dobry dla nas i posłał nam swojego Syna. On nas obdarował pierwszy. A my z tej dobroci Bożej czerpiemy, bo przecież z natury człowiek jest bardzo dobry. Tę dobroć trzeba przypominać, wyzwalać. Doświadczenia tego obdarowania Wam wszystkim życzę. A pierwszym darem, jaki Pan Jezus przyniósł na ziemię, jest pokój. Doświadczamy stanu wojny w różnych regionach, nieraz w naszych miejscach pracy, a także, niestety, w naszych rodzinach i w naszych sercach. Dlatego poddajmy się działaniu Jezusa narodzonego, aby pomógł nam odzyskać pokój. Pokój jest możliwy, harmonia jest możliwa! - powiedział bp Rudolf Pierskała.

  Potem uczestnicy spotkania łamali się opłatkiem i składali sobie życzenia.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół