• facebook
 • rss
 • Królowie dotarli do Obrowca

  kgj

  dodane 07.01.2015 02:01

  Bydlęta ogrzewały Dziecię, górale śpiewali, orkiestra grała a królowie się kłaniali.

  Jeźdźcy ze Wschodu po raz drugi poprowadzili orszak do Małego Jezusa.   Jeźdźcy ze Wschodu po raz drugi poprowadzili orszak do Małego Jezusa. Karina Grytz-Jurkowska /Foto Gość Nie tylko ulicami dużych miast przechodziły orszaki Trzech Królów.

  Po raz drugi mędrcy ze Wschodu zawitali także do Obrowca. Przed nimi przy żłóbku, u stóp Bożej Dzieciny pokłonili się młodzi górale z Łodygowic, będący pod opieką Fundacji braci Golec, kapela Mała Ziemia Suska z Suchej Beskidzkiej, grając i śpiewając skoczne piosenki. Wtórowała im gminna młodzieżowa orkiestra dęta z Gogolina z solistką Anną Obrzut.

  Po kolędowaniu w parafialnym kościele królewski orszak z trzema jeźdźcami pokłonił się Świętej Rodzinie przy żywej szopce i przeszedł do sali OSP. Tam dzieci z przedszkola i szkoły z Zakrzowa przedstawiły jasełka.

  Orkiestra grała zarówno kolędy jak i współczesne standardy bożonarodzeniowe.   Orkiestra grała zarówno kolędy jak i współczesne standardy bożonarodzeniowe. Karina Grytz-Jurkowska /Foto Gość - W zeszłym roku też braliśmy udział w orszaku, wtedy jeszcze we dwójkę, bo nasza córeczka przyszła na świat później. Jest tu też nasza szwagierka z dziećmi. To bardzo dobry pomysł, ciekawie przeprowadzony. Żywą szopkę odwiedzaliśmy nawet kilka razy. Byliśmy też przy szopce w Opolu, ale w Orszaku chcieliśmy wziąć udział tutaj – opowiadają Marek i Ewelina Kaptur z córeczką.

  Potem był czas na wspólne, radosne świętowanie.

  Wcześniej górale z zaprzyjaźnionej gminy dali krótki koncert podczas Mszy św. Poprzedzało ją krótkie misterium opisujące przybycie Trzech Króli. Odwiedzili też z dobrą nowiną dom spokojnej starości św. Barbary w Kamionku.

  - Mieszkańcy tego domu byli bardzo tym wzruszeni. Skojarzyli ich też z braćmi Golcami, których koncert niektórzy oglądali w telewizji. Jak na tak małą parafię przybyło bardzo dużo ludzi. To nas cieszy – przyznaje ks. Krzysztof Korgel, proboszcz parafii z Obrowca.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół