• facebook
 • rss
 • Projektów nie trzeba się bać

  k

  dodane 12.01.2015 13:49

  W Kurii Diecezjalnej w Opolu powstało Biuro Koordynacji Projektów.

  Pierwsi „klienci” zgłaszają się już do działającego w opolskiej kurii od początku bieżącego roku Biura Koordynacji Projektów, które mieści się na III piętrze w pokoju nr 34 obok biura Wydziału Finansowo-Gospodarczego kurii.

  Biuro będzie służyć pomocą w pozyskiwaniu funduszy unijnych, krajowych, pozakrajowych na cele parafialne i diecezjalne. – Chodzi o projekty różnego typu: renowacje czy konserwacje obiektów kościelnych: kościołów i budynków parafialnych oraz diecezjalnych. Myślę, że księża będą skupiali się głównie na tych projektach – przewiduje Agnieszka Węsiora, z-ca dyrektora biura, która jednocześnie nadal pełnić będzie swoją funkcję w Wydziale Finansowo-Gospodarczym. –W grę wchodzą także tzw. projekty miękkie czy dotacje do działań edukacyjnych, aktywizacyjnych i integracyjnych – informuje Beata Balicka-Błagitka, dyrektor biura, która również nie przestaje pełnić swojej funkcji w innej instytucji diecezjalnej – jest nadal dyrektorką biura Diecezjalnej Fundacji Ochrony Życia.

  - Jesteśmy w stanie pokierować, pomóc skonstruować wniosek, ewentualnie określić realne możliwości uzyskania wsparcia realizowanego projektu. Rzeczywistość projektowa jest bardzo konkretna i nie zawsze się da zrealizować wszystkie pomysły. Lepiej, żeby zweryfikować możliwości uzyskania wsparcia zewnętrznego na etapie przygotowania niż w momencie kiedy poczynione już zostały jakieś inwestycje. Może się bowiem potem okazać, że z braku jakichś wymaganych dokumentów, terminów albo z powodów formalnych wniosek o dofinansowanie projektu nie będzie mógł być zrealizowany. Zadaniem  biura nie jest jednak pisanie projektów, ale koordynacja i doradztwo – podkreśla Beata Balicka-Błagitka.

  - Chcemy pomóc księżom czy zaangażowanym parafianom współdziałającym z proboszczami w odnalezieniu się w rzeczywistości projektowej. Ksiądz wie, że kościół potrzebuje remontu, ale nie musi wiedzieć skąd czerpać pomoc. Naszym zadaniem jest pokazanie, że pewne środki są do osiągnięcia i nie trzeba się ich bać – informuje dyrektorka biura.

  Termin spotkań w biurze należy wcześniej umówić telefonicznie (77 44 32 147) lub e-mailem: biuroprojektow@diecezja.opole.pl .

  «« | « | 1 | » | »»

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół