• facebook
 • rss
 • Góra św. Anny przez tydzień będzie francuska

  Anna Kwaśnicka

  dodane 17.02.2015 11:00

  Clotilde, Gaétan, Louis, Luc oraz Grzegorz gościli na Opolszczyźnie na zaproszenie diecezjalnego Centrum ŚDM.

  Od lewej: Clotilde, Gaétan, Grzegorz, Louis oraz seminarzysta Luc   Powstaje film z pozdrowieniami dla opolskiej młodzieży
  Od lewej: Clotilde, Gaétan, Grzegorz, Louis oraz seminarzysta Luc
  Anna Kwaśnicka /Foto Gość
  – Reprezentujemy 9-osobową ekipę, która organizuje udział lyońskiej młodzieży w Światowych Dniach Młodzieży Kraków 2016. Liczymy, że na to wydarzenie z diecezji lyońskiej przywieziemy do Polski około 1500-1600 młodych osób w wieku od 17 do 30 lat. Do Opola przyjedzie między 1000 a 1200 osób, pozostali już bezpośrednio do Krakowa – wyjaśnia Grzegorz.

  – W lipcu 2016 roku francuska młodzież z diecezji Lyon tydzień poprzedzający centralne wydarzenia w Krakowie chce przeżyć trochę inaczej, bo chcą w tym czasie całą tysiącosobową grupą być w jednym miejscu. Spędzą ten tydzień na Górze św. Anny – wyjaśnia ks. Łukasz Knieć, diecezjalny koordynator przygotowań do ŚDM. – Dlatego będziemy musieli przygotować dużą grupę wolontariuszy, którzy wraz z francuską młodzieżą spędzą ten czas – dopowiada ks. Knieć.

  – Wybraliśmy diecezję opolską ze względu na ks. Bogusława Króla, który na Światowe Dni Młodzieży w Rio de Janeiro dołączył się do grupy wyjeżdżającej z Lyonu. Gdy okazało się, że następne spotkanie będzie w Krakowie, złączyliśmy się właśnie z diecezją opolską – tłumaczą młodzi Francuzi.

  Pięcioosobowa delegacja przyjechała do Opola w sobotni wieczór. Clothilde, Gaétan, Louis, Luc oraz Grzegorz w niedzielę zwiedzili Opole, po Eucharystii gościli na śląskim obiedzie w parafii św. Józefa w Opolu-Szczepanowicach, byli na koncercie charytatywnym w Dębskiej Kuźni, a w poniedziałek razem ks. Jarosławem Staniszewskim pojechali na Górę św. Anny, gdzie w lipcu 2016 roku spędzą „Dni w diecezjach”. Nie ukrywają, że nasze diecezjalne sanktuarium zachwyciło ich.

  Z kolei w poniedziałkowe popołudnie spotkali się z młodzieżą z Centrum ŚDM diecezji opolskiej, by porozmawiać o przygotowaniach do ŚDM oraz podzielić się doświadczeniami Kościoła w obu krajach. Pierwsze pytanie, jakie padło, dotyczyło oczekiwań wobec Światowych Dni Młodzieży, ale szybko dyskusja rozwinęła się w kierunku przeżywanego we Francji ożywienia wiary.

  «« | « | 1 | 2 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół