• facebook
 • rss
 • Szansa na Fryderyka

  gp, kgj

  dodane 05.03.2015 12:20

  Płyta w serii "Organy Śląska Opolskiego" vol. 11 "Ad maiorem Dei gloriam" otrzymała nominację w 21. edycji nagród Akademii Fonograficznej Fryderyk w kategorii album roku recital solowy.

  - Na płycie, która ukazała się w Wydawnictwie Świętego Krzyża, możemy usłyszeć utwory w wykonaniu Michała Markuszewskiego zagrane na organach w kościele w Izbicku, Kędzierzynie-Koźlu (Cisowej), Osowcu-Węgrach i Pisarzowicach - opisuje ks. Grzegorz Poźniak, który jest redaktorem serii płytowej „Organy Śląska Opolskiego”.

  O nominację do prestiżowej nagrody walczyło łącznie 1062 artystów, albumów i singli.

  Michał Markuszewski jest absolwentem warszawskiej Akademii Muzycznej im. Fryderyka Chopina, w klasie organów i fortepianu. Kształcił się także w tym kierunku w Berlinie i Würzburgu. Laureat wielu prestiżowych konkursów, koncertujący w kraju i za granicą, manager, animator kultury, a także wykładowca na Uniwersytecie Muzycznym Fryderyka Chopina w Warszawie, zajmuje się też problemami ochrony zabytkowych organów.

  Fryderyki przyznawane są w Polsce od 1995 r., od 1999 r. przez Akademię Fonograficzną, powołaną przez Związek Producentów Audio-Video. Nazwa nawiązuje do imienia polskiego kompozytora, Fryderyka Chopina. Wybrane tytuły zostały wyłonione przez członków Akademii, w pierwszej turze głosowania z listy wydawnictw fonograficznych danego roku, która powstała na podstawie zgłoszeń nadsyłanych przez wytwórnie fonograficzne. W drugiej turze członkowie Akademii Fonograficznej będą głosować na płytę wybraną spośród nominowanych, jedną w każdej kategorii.

  Laureaci zostaną przedstawieni 23 kwietnia podczas uroczystej gali.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół