• facebook
 • rss
 • Dla tych, którzy kochają mowę dziadków i ojców

  ak

  dodane 17.03.2015 17:58

  "Śląskie Beranie" po raz drugi także dla dorosłych.

  Już po raz dwudziesty drugi odbędzie się Wojewódzki Konkurs Gawędziarski „Śląskie Beranie”, adresowany do uczniów szkół gimnazjalnych (scenki rodzajowe) i szkół podstawowych (monologi). W tym roku po raz drugi w konkursie będą mogli wziąć udział dorośli gawędziarze - uczniowie szkół ponadgimnazjalnych i starsi.

  - Szczególnie gorąco zapraszamy dorosłych. Pragniemy poszerzyć formułę konkursu, by do Izbicka przyjechali nie tylko „mali” gawędziarze i ich nauczyciele, ale również te osoby, które być może wcześniej przysłuchiwały się, przyglądały uczestnikom „Berania” , a teraz sami mogą stanąć w konkursowe szranki. Może, podobnie jak w roku ubiegłym, przyjadą dawni laureaci, którzy zakończyli swoją edukację, nie mogli więc brać udziału w konkursie, a teraz - dojrzalsi i bogatsi w doświadczenia - opowiedzą, pogołdają, poberają o tym, co zmieniło się w ich życiu, wokół nich? Wierzymy, że jest to doskonała okazja do spotkania pokoleń miłośników gwary, małych i dużych Ślązaków, dla których język dziadków, ojców jest nieocenioną wartością, bogactwem, dumą. Serdecznie zapraszamy! - zachęca Jolanta Lamm, dyrektor Zespołu Szkół Gminy Izbicko odpowiedzialna za organizację konkursu.

  Organizatorzy na zgłoszenia czekają do 1 kwietnia, a konkurs odbędzie się 10 kwietnia. Szczegóły dotyczące programu "Berania" i zgłoszeń w regulaminie na stronach  PSP Izbicko: izbicko.zsgizbicko.pl, Urzędu Gminy Izbicko: www.izbicko.pl oraz Kuratorium Oświaty w Opolu: www.kuratorium.opole.pl (zakładka: konkursy tematyczne).

  „Gość Opolski” jest patronem medialnym „Śląskiego Berania”.

  «« | « | 1 | » | »»

  Zobacz także

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół