• facebook
 • rss
 • Adoptowali na 9 miesięcy

  ana

  dodane 25.03.2015 21:07

  Bp Andrzej Czaja: Życie ludzkie w oczach Boga jest niezwykle cenne i wartościowe.

  W wieczór uroczystości Zwiastowania Pańskiego odbyły się diecezjalne obchody Dnia Świętości Życia. W tym roku ich gospodarzem była parafia św. Jacka w Opolu.

  Bp Andrzej Czaja przewodniczył Mszy św., w której uczestniczyli m.in. pracownicy i wolontariusze Diecezjalnej Fundacji Ochrony Życia, klerycy z seminarium duchownego, a przede wszystkim osoby, które zdecydowały się podjąć zobowiązanie 9-miesiącznej modlitwy za poczęte dziecko, które jest zagrożone aborcją.

  W homilii biskup opolski przypominał, jak wiele Bóg uczynił dla ratowania ludzkiego życia, dając nam Swoje życie. – W wielkiej cichości nazaretańskiego domu i skrytości łona Maryi „Słowo stało się ciałem” – podkreślał bp Andrzej Czaja, tłumacząc: – Musi być to nasze ludzkie życie w oczach Boga niezwykle cenne, wartościowe. Świętość życia człowieka jest stąd, że jest od Boga, i że dla jego ratunku Bóg poświęcił własne życie. Nie godzi się więc podnosić rękę na życie w jakikolwiek sposób.

  Biskup wyjaśniał: – Trzeba dbać o to, by nasze ludzkie życie mogło się rozwijać od chwili poczęcia aż do naturalnej śmierci, i by było Bogiem silne.

  Po homilii kilkadziesiąt osób złożyło przyrzeczenie duchowej adopcji dziecka poczętego, wśród nich był też bp Andrzej Czaja. – Dziękuję wam, którzy podjęliście trud duchowej adopcji. To bardzo ważny znak przywołujący nas do tego, byśmy byli czujni, dbali o rozwój własnego życia i stróżem życia innych byli – mówił biskup i podkreślał: – Czyńmy wszystko, by nie zmarnować ani życia otrzymanego od Boga przez mamę i tatę, ani życia otrzymanego na chrzcie św. Dlatego tak ważne są w naszym życiu kochająca rodzina, trwałe sakramentalne małżeństwo i wiara żywa w naszych sercach.

  Na zakończenie Mszy św. biskup złożył życzenia wszystkim kobietom, jak wyjaśnił z okazji swoistego kościelnego dnia kobiet. – Świat świętuje dzień kobiet 8 marca, a my dzisiaj szczególnie zwracamy uwagę na Maryję, kiedy przypominamy sobie, jak godna jest czci i wdzięczności naszej – wyjaśniał biskup opolski, kierując bukiet życzeń w stronę wszystkich kobiet.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół