• facebook
 • rss
 • Ukrzyżowanie to godzina chwały

  Andrzej Kerner

  dodane 27.03.2015 23:14

  Półtora tysiąca ludzi na wieczornej Drodze Krzyżowej w Głogówku.

  - Jezus powiedział: gdy zostanę wywyższony ponad ziemię przyciągnę wszystkich do siebie. Wywyższenie Jezusa w czasie ukrzyżowania to godzina chwały, godzina uwielbienia. Trudne dla nas do pojęcia. Wywyższajmy Krzyż w naszych sercach, w naszych rodzinach, małżeństwach, szkołach, w miejscu pracy, wśród znajomych, w naszym mieście. Co to znaczy: „wywyższyć Krzyż”? Wywyższyć go w sercu. Z wiarą, pobożnie, z miłością czynić go codziennie na sobie oddając chwałę Bogu w trzech Osobach – powiedział na zakończenie Drogi Krzyżowej w Głogówku bp Rudolf Pierskała, który w dekanacie głogóweckim przeprowadzał wizytację kanoniczną.

  W dwugodzinnym wieczornym nabożeństwie, które odprawione było na ulicach i na cmentarzu pięknego, pełnego zabytków i ważnych historycznych miejsc miasta uczestniczyło około półtora tysiąca ludzi. Parafia liczy niecałe sześć tysięcy mieszkańców. Drewniany, prosty krzyż niesiony podczas Drogi Krzyżowej podejmowały kolejne grupy wiernych, siostry zakonne i księża.

  Rozważania przygotował i prowadził ks. Paweł Chlipała OCist., od niedawna wikariusz parafii św. Bartłomieja w Głogówku. – Czy dajesz Jezusowi całe swoje życie czy tylko jedną godzinę tygodniowo? Czy jesteś przyjacielem Boga? Nie można być przyjacielem Boga nie będąc przyjacielem człowieka… . Czy jesteś gotów umrzeć w tej chwili? Czy potrafisz przegrywać? Czy też w każdej sytuacji chcesz być najmocniejszy, najważniejszy, najmądrzejszy? – pytał przy poszczególnych stacjach Męki Chrystusa ks. Chlipała.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół