• facebook
 • rss
 • Opolski wieczór wielbienia Pana

  ana

  dodane 20.04.2015 12:07

  - Nie analizujmy słów pieśni, ale uczyńmy je naszymi słowami - zachęcał ks. Eugeniusz Ploch.

  W trzecie niedziele miesiąca w kościele Przemienienia Pańskiego w Opolu opolskie wspólnoty charyzmatyczne prowadzą modlitwę uwielbienia. – Chcę zaprosić was do tego, żebyśmy nie tylko byli odbiorcami, słuchaczami pieśni, ale żebyśmy mieli świadomość, że Jezus jest tu, i żebyśmy włączyli się w pieśni uwielbienia – zachęcał ks. Eugeniusz Ploch, który w niedzielny wieczór, 19 kwietnia poprowadził modlitwę wraz z Moniką.

  – Słowa wszystkich pieśni, które będziemy śpiewać, niezależnie od tego, czy są bardzo dobrze znane, czy nie, uczyńmy naszymi słowa. Bo śpiewać będziemy o Bogu, który żyje, który zmartwychwstał, który jest pośród nas, który nas błogosławi, którym mówi: „Pokój wam” – zapraszał ks. Ploch, proponując, by tematem, z którym tym razem uczestnicy opolskiego uwielbienia będą trwali przy Jezusie, była treść niedzielnego drugiego czytania z 1 Listu św. Jana. – Jan mówi, żebyśmy nie grzeszyli, ale nam nikt nie musi tłumaczyć, że my grzeszymy. Kto z nas nie zgrzeszył dzisiaj? Kto z nas nie zgrzeszył w zeszłym tygodniu? To jest nasze życie. Boże słowo dzisiaj mówi nam, że nawet jeśli zgrzeszycie, to Jezus staje pomiędzy wami a Ojcem. Jezus jest rzecznikiem, On przedstawia was Ojcu. Patrzmy na Jezusa, by mówić: „Jezu, mów też o mnie Ojcu” – zachęcał kapłan.

  Blisko dwugodzinne uwielbienie to modlitwa, śpiew, ale i cisza, w której wszystkie oczy i serca zwrócone są w stronę Najświętszego Sakramentu, a wcześniej w stronę ikony Przemienienia Pańskiego, która również była adorowana tego wieczoru.

  Kolejny Wieczór Uwielbienia w Opolu zaplanowano w niedzielę 17 maja o 19.30.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół