• facebook
 • rss
 • Czuwanie przed święceniami

  kgj

  dodane 24.04.2015 12:01

  Pomódl się za franciszkańskich neoprezbiterów - proszą ojcowie z Góry świętej Anny.

  To hasło jest bliskie wielu młodym przyjeżdżającym na Górę świętej Anny   To hasło jest bliskie wielu młodym przyjeżdżającym na Górę świętej Anny Karina Grytz-Jurkowska /Foto Gość Już dziś, tj. w piątek 24 kwietnia rozpocznie się czuwanie modlitewne w intencji franciszkańskich neoprezbiterów.

  - „Idźcie, jesteście posłani” - te słowa usłyszą na koniec liturgii święceń nowi kapłani, wyświęceni przez biskupa podczas Eucharystii 25 kwietnia o 10.30 w kościele pw. św. Antoniego z Padwy we Wrocławiu-Karłowicach. Piękna to tradycja, że jako młodzież franciszkańska pragniemy towarzyszyć im nocną modlitwą, by przez całe ich kapłańskie życie to „Chrystus wzrastał, a oni by się umniejszali…” - takie słowa kierują ojcowie z Franciszkańskiego Duszpasterstwa Młodzieży i Powołań z Góry świętej Anny.

  Czuwanie rozpocznie się tam w kaplicy klasztornej o 19.15. Jest możliwość przenocowania, a także wspólnego wyjazdu z Góry św. Anny.

  - Pomóżmy im przez swoją obecność i modlitwę stać się dojrzałymi sługami ołtarza i Ewangelii. Niech obecność na tym spotkaniu będzie wyrazem naszej wdzięczności za dobro, którym tak często dzielili się z nami (i z pewnością wciąż będą…) w czasie wielu rekolekcji „na Górce” - proszą opolską młodzież franciszkanie.

  Do włączenia się do modlitwy zapraszają także tych, którzy nie mogą osobiście pojechać do Karłowic, ale klasztor„na Górce”, u stóp św. Anny, jest im bliski - uczestników rekolekcji i Dni Młodzieży.

   

   

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół