• facebook
 • rss
 • W prostocie piękno

  ana

  dodane 12.05.2015 22:30

  Modlitwa w 100. rocznicę urodzin brata Rogera z Taizé.

  – Modlitwa, którą służy Kościołowi wspólnota z Taizé, jest modlitwą bardzo prostą i piękną. To śpiew kanonów, rozważanie słowa Bożego, a także chwile ciszy – mówi ks. Jarosław Staniszewski, diecezjalny duszpasterz młodzieży. – Cisza jest takim oddechem, który pozwala wprowadzić pokój w duszy – podkreśla Ewelina Adamska.

  We wtorek, 12 maja w kościele Przemienienia Pańskiego w Opolu osoby związane ze wspólnotą modlitewną działającą przy Centrum Duszpasterstwa Młodzieży zorganizowały spotkanie w duchu Taizé. Odbyło się ono z okazji 100. rocznicy urodzin brata Rogera, a uczestniczyło w nim ponad 60 osób.

  – Zaprosiliśmy was do wspólnej modlitwy, by podziękować Panu Bogu za to wszystko, co uczynił przez brata Rogera dla świata, dla młodych ludzi, za Europejskie Spotkania Młodych i za to, co nieustannie dzieje się w Taizé – wyjaśniał ks. J. Staniszewski, a Ewelina Adamska i Grzegorz Gurbała opowiedzieli o tym, kim był i co zrobił brat Roger, jak wygląda modlitwa w duchu Taizé, czym są Europejskie Spotkania Młodych.

  Po tym krótkim wprowadzeniu rozpoczęła się modlitwa śpiewem kanonów, rozważaniem słowa Bożego. Było symboliczne przekazanie światła odpalonego od paschału, a na zakończenie spotkania był czas modlitwy przy ikonie krzyża świętego. Wszystko w pełnej pokoju atmosferze i przy świecach.

  – Osoby, które chcą modlić się w tym duchu, zapraszamy w każdy wtorek o 19.00 do Centrum Duszpasterstwa Młodzieży – zachęca Grzegorz Gurbała. Centrum mieści się przy parafii Świętych Apostołów Piotra i Pawła w Opolu (pl. Mickiewicza 1).

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół