• facebook
 • rss
 • Zbliża się IV Krajowy Kongres Misyjny

  k

  dodane 15.05.2015 09:46

  Duszpasterstwo misyjne diecezji opolskiej apeluje o zorganizowanie w parafiach stacji kongresowej.

  Od 12 do 14 czerwca w Warszawie odbędzie się IV Krajowy Kongres Misyjny organizowany przez Komisję Episkopatu Polski ds. Misji oraz Papieskie Dzieła Misyjne w Polsce.

  - Organizatorzy kongresu pragną rozbudzić zapał misyjny w Kościele polskim, by promować współpracę, animację, formację oraz organizację misyjną. Chodzi o integrację środowisk misyjnych, wymianę doświadczeń i rozbudzenie świadomości, że „Działalność misyjna »stanowi także dziś największe wyzwanie dla Kościoła«, a »sprawa misji winna być na pierwszym miejscu«” (Evangelii gaudium, 15) – podkreślają w liście skierowanym do duszpasterzy i rad parafialnych diecezji opolskiej odpowiedzialni za duszpasterstwo misyjne ks. Stanisław Klein, ks. Henryk Pocześniok i ks. Grzegorz Sonnek. Zachęcają w liście osoby zaangażowane w sprawy misyjne do udziału w spotkaniach Kongresu w Warszawie.

  Opolskie duszpasterstwo misyjne zwraca się jednocześnie do proboszczów i rad parafialnych o zorganizowanie w parafiach w niedzielę 14 czerwca tzw. parafialnej Stacji Kongresowej.

  - Niech dzięki zaangażowaniu parafian, a zwłaszcza ruchów, wspólnot, stowarzyszeń działających we wspólnocie parafialnej niedziela kongresowa będzie przeżywana w duchu jedności i solidarności z misjonarzami i stanie się świętem misji w parafii – piszą w liście.

  Materiały pomocne w przygotowaniu duchowym do Parafialnej Stacji Kongresowej można znaleźć na stronie internetowej www.misje.pl.

  - Nie wszyscy mogą opuścić swe domy rodzinne i udać się w dalekie kraje, by posługiwać na misjach. Wszyscy jednak możemy okazywać naszą pomoc misjonarzom i przez to realizować nasze powołanie misyjne – przypominają duszpasterze spraw misyjnych w diecezji opolskiej.

  W niedzielę 14 czerwca z okazji IV Krajowego Kongresu Misyjnego bp Paweł Stobrawa odprawi w katedrze opolskiej Mszę św. o godz. 18.30.

  «« | « | 1 | » | »»

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół