• facebook
 • rss
 • "Doxa" świętuje

  ak

  dodane 17.05.2015 12:38

  Jubileusz 20-lecia radia diecezji opolskiej.

  Gremialnym odśpiewaniem przeboju Maryli Rodowicz „Wielka woda” zakończyła się wczoraj w nocy w Filharmonii Opolskiej gala jubileuszowa z okazji 20-lecia Radia Diecezji Opolskiej, które od roku nadaje w eter pod nazwą „Doxa” (gr. chwała).

  Zanim jednak popularna piosenkarka osobiście (z nagrania telefonicznego przygotowanego przez organizatorów gali) zachęciła uczestników święta „Doxy” do wspólnego śpiewania, przez dwie godziny trwały podziękowania, wspomnienia i występy solistów (Ania Świątczak, Joanna Żygadło, Mirosław Kopyto, Sławomir Kusz i Jarosław Wasik) oraz grupy sióstr ze zgromadzenia św. Józefa z Kamerunu. Galę poprowadzili Diana Bogacz-Kotulak i Dawid Rajwa.

  Wcześniej w katedrze opolskiej bp Andrzej Czaja przewodniczył Mszy św. w intencji pracowników, słuchaczy i sponsorów radia. Koncelebrowali m.in. ks. dr Krzysztof Faber (dyrektor „Doxy”), ks. dr Piotr Tarlinski (poprzedni dyrektor radia).

  -- Kochani moi, radość, wdzięczność, ale też nadzieja. Nie tylko dlatego, że zespół młody. Ufam, że radio nadal będzie się rozwijać zgodnie z nazwą – Doxa – na chwałę Boga i na pożytek ludzi, naszego Kościoła opolskiego, na pożytek naszych rodzin – mówił w kazaniu biskup opolski, dziękując protoplastom radia (ks. abp. Alfonsowi Nossolowi, ks. prof. Andrzejowi Hanichowi, ks. dr. Piotrowi Tarlińskiemu), sponsorom, słuchaczom, wolontariuszom, pracownikom oraz szczególnie ks. dyrektorowi dr. Krzysztofowi Faberowi za „przeobrażenie” radia, tj. wyjście z ogólnopolskiej sieci Radia Plus.

  Ks. Krzysztof Faber, dyrektor "Doxy", podczas Mszy św. jubileuszowej w katedrze opolskiej   Ks. Krzysztof Faber, dyrektor "Doxy", podczas Mszy św. jubileuszowej w katedrze opolskiej Andrzej Kerner /Foto Gość – Co cieszy? Cieszy sam fakt trwania i funkcjonowania radia. Cieszy ciągłe podnoszenie jakości nadawania. Cieszy niezależność radia – po 19 latach współtworzenia sieci Plus – mam na myśli autonomię, która umożliwia lepszy jeszcze rozwój w wymiarze misji, jaką Kościół ma do spełnienia w świecie – mówił bp Andrzej Czaja.

  – Kościół nie boi się mediów. Przeciwnie – potrzebuje ich, by jeszcze owocniej głosić Chrystusową Ewangelię. W tej chwili w Polsce jest ok. 280 stacji radiowych, z czego 40 to są radia diecezjalne, zakonne, kilka parafialnych. Inny by się chwalił, ja tylko powiem, że nasze radio jest w czołówce tych stacji radiowych – mówił w czasie gali jubileuszowej ks. K. Faber.

  «« | « | 1 | » | »»

  TAGI: OPOLE, RADIO DOXA

  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół