• facebook
 • rss
 • A4: Nitka na Wrocław odblokowana

  PAP

  dodane 22.06.2015 17:17

  Do dwóch wypadków doszło w poniedziałek na opolskim odcinku autostrady A4. Według policji zginęły w nich dwie osoby, ucierpiały cztery inne, spłonęły cztery pojazdy. Ok. godz. 15 odblokowano nitkę A4 w kierunku Wrocławia. Trasa na Katowice nadal jest zamknięta.

  Jak powiedziała PAP rzeczniczka prasowa Komendy Wojewódzkiej Policji Marzena Grzegorczyk do pierwszego z wypadków doszło w poniedziałek przed godz. 11 na 202 kilometrze autostrady A4, w miejscu gdzie jest przewężenie spowodowane prowadzonym remontem trasy A4. Kierujący samochodem daewoo matiz z nieustalonych przyczyn zderzył się z ciężarówką iveco. Kierowca matiza trafił do szpitala. Nie udało się go uratować.

  Grzegorczyk relacjonowała, że ok. pół godziny później na stojący w korku na 199 kilometrze A4 (niedaleko węzła Brzeg) samochód osobowy najechała ciężarówka. Samochód osobowy siłą rozpędu wjechał w stojący przed nim autobus. W wyniku tego zderzenia doszło do pożaru, który objął samochód osobowy, autobus i ciężarówkę. Ciężarówka uderzyła również w stojącego na pasie obok osobowego opla. To zdarzenie sprawiło, że do szpitala trafił kierowca ciężarówki oraz kierowca opla i dwóch pasażerów tego samochodu.

  "Jedna osoba biorąca udział w tym zdarzeniu również nie żyje" - podała Grzegorczyk wyjaśniając, że ofiara to jedna z osób jadących w samochodzie osobowym, na który najechała ciężarówka.

  Po południu w rozmowie z PAP rzeczniczka podała, że w sumie w dwóch wypadkach na A4 w poniedziałek zginęły dwie osoby, a cztery inne odniosły obrażenia. W drugim z zdarzeń - na 199 km trasy A4 - ucierpiało 9 samochodów, z czego cztery spłonęły: dwa osobowe, ciężarowy i autobus.

  Rzeczniczka poinformowała, że nitka A4 w stronę Wrocławia została odblokowana ok. godz. 15. Nitka w kierunku Katowic nadal jest zamknięta. Objazdy zostały wyznaczone przez węzeł Brzeg i Opole Zachód droga krajową 94.

  «« | « | 1 | » | »»

  Zobacz także

  • Krzysiek
   22.06.2015 17:24
   >>w miejscu gdzie jest przewężenie spowodowane prowadzonym remontem trasy A4. <<

   Tak co drugi dzień coś się zdarza w tym przewężeniu.

   Może wynika to ze złego oznakowania - jak tak jeden na drugiego najeżdża?

  • gosc portalu
   22.06.2015 18:03
   Co to jednak znaczy rzetelne dziennikarstwo! Od paru godzin usiłuję zrozumieć co własciwie stało się na A4 ale informacje podawane przez media były tak chaotyczne, że nic z nich nie wynikało. Kompletna nieumiejętność sklecenia zrozumiałego zdanie z jasnym podmiotem i orzeczeniem. Nie było wiadomo ani czy pierwszy samochód jest tym samym samochodem, który spłonął, ani czy to matiz się zakleszczył czy może zupełnie inny samochód a wypadki były dwa, czy może jeden. Właściwie nic nie było jasne.
   Dopiero Gość Niedzielny opisał całą sytuację logicznie i klarownie.
   Dobrze że jeszcze są gdzieś "normalni" dziennikarze. :)
  , aby komentować lub podaj nazwę wyświetlaną
  Gość

   Reklama

   Zapisane na później

   Pobieranie listy

   Reklama

   przewiń w dół