• facebook
 • rss
 • Kopać, ale z szacunkiem

  kgj

  dodane 22.06.2015 18:53

  Najważniejsze jest fair play - wskazywał turniej o puchar św. Jacka.

  Walka może być zacięta, byle była fair   Walka może być zacięta, byle była fair Olaf Szylderowicz Najlepsi piłkarze rosną w Truskolasach, ale w kategorii gimnazjalistów  przewyższają ich w grze uczniowie ze Strzelec Opolskich. Wśród najstarszych prym wiodą gracze w barwach Borussii.

  Wszystko to podczas tegorocznej „Piłkarskiej Ligi Mistrzów św. Jacka” w Strzelcach Opolskich. Ten międzydiecezjalny turniej o Puchar św. Jacka odbył się już po raz ósmy. Organizatorzy tak jak w poprzednich latach podkreślali podczas rozgrywek, że liczy się duch sportu i rodzinne kibicowanie i integrację dzieci i młodzieży z 4 diecezji: katowickiej, częstochowskiej, gliwickiej i opolskiej a nie o konkretny wynik.

  Tym razem wystartowały 24 siedmioosobowe drużyny ze szkół podstawowych, gimnazjalnych, ponadgimnazjalnych oraz seminariów duchownych (po 8 w każdej kategorii).

  Medale, pucha i piłka to jedno, najcenniejsza - satysfakcja z wygranej.   Medale, pucha i piłka to jedno, najcenniejsza - satysfakcja z wygranej. Olaf Szylderowicz Każda wylosowała nazwę klubu występującego w Lidze Mistrzów, którego barwy reprezentowała w rozgrywkach. Turniej odbywał się równolegle na czterech boiskach, rozegrano w sumie 48 meczy po 2 x10 minut.

  Pierwszy wzięły udział dwie szkoły, których patronem jest św. Jacek: Publiczna Szkoła Podstawowa ze Staniszcz Małych – Spóroka i Publiczne Gimnazjum z Izbicka. Okazały się one najbardziej bramkostrzelne, trafiając do bramki po 17 razy. Piłkarze, Oliwer Mróz ze Staniszcz oraz Dawid Skóra z Izbicka w swoich kategoriach zostali królami strzelców.

  W kategorii szkół podstawowych górą była diecezja częstochowska. Jej reprezentant - Szkoła Podstawowa z Truskolasów, w której składzie grała wybrana najlepszą piłkarką turnieju – Nikola Brzęczek, w finale pokonała PSP Staniszcze Małe-Spórok 1:0.

  Jeśli drużyna jest zgrana, łatwiej o wygraną   Jeśli drużyna jest zgrana, łatwiej o wygraną Olaf Szylderowicz Najlepszym gimnazjum zostało PG nr 2 w Strzelcach Opolskich, które w finale wygrało po dogrywce z PG Truskolasy 2:1. Najlepszym piłkarzem tej kategorii został wybrany Mateusz Kapela ze Strzelec Opolskich.

  W kategorii szkół ponadgimnazjalnych zwyciężyła drużyna Zespołu Szkół Ekonomiczno-Technicznych z Gliwic-Sośnicy, reprezentująca diecezję gliwicką. ZSET Sośnica w meczu o I miejsce, po bardzo wyrównanym meczu pokonał gospodarzy turnieju Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Strzelcach Opolskich 1:0.

  Tytuł najlepszego piłkarza w tej kategorii przyznano Arturowi Dobrzyńskiemu z Sośnicy. Za nimi uplasowało się kozielskie Liceum Ogólnokształcące a czwarte było WMSD Opole.

  Najlepszym bramkarzem turnieju, który nie przepuścił żadnej bramki, został Dawid Grzesik ze Szkoły Podstawowej z Truskolasów.

   

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół