• facebook
 • rss
 • Z Opola do Boliwii

  ana

  dodane 10.08.2015 00:55

  Nie jesteś zdana na własne siły - mówił bp Andrzej Czaja, posyłając na misje Agatę Szpulak.

  – Miarą realizacji drogi miłości jest sam Chrystus. Trzeba starać się żyć jak On. Może się nam wydawać, że poprzeczka zawieszona jest tak wysoko, że nie mamy szans jej przeskoczyć, nawet jeśli weźmiemy tyczkę. Po ludzku wydaje nam się to daremnym usiłowaniem, żeby dorównać Jezusowi, ale mamy tak wielu świętych i błogosławionych, którzy heroizmem swego życia zadziwiają. Ich można zestawić z Jezusem – mówił bp Andrzej Czaja w homilii poprzedzającej obrzęd posłania misyjnego Agaty Szpulak, świeckiej misjonarki z Opola, wyjeżdżającej na misje do Boliwii.

  Biskup opolski zachęcał Agatę, by za szczególnych patronów swojej posługi misyjnej obrała franciszkańskich misjonarzy: o. Zbigniewa Strzałkowskiego i o. Michała Tomaszka, którzy dokładnie 24 lata temu zginęli śmiercią męczeńską w Peru, a w tym roku zostaną ogłoszeni błogosławionymi.

  – Przed tobą, droga siostro Agato, daleka droga. Przed tobą zupełnie nieznane ścieżki życia. Nawet jeśli już co nieco wiesz o tej ziemi, o tych ludziach, nawet jeśli znasz już ich język, to jednak zadanie, które nakreślił ci Bóg, projekt, który On ma na dla ciebie na twoje szczęście i na realizację Jego dzieła w świecie, jest nieznany. Ale jedno wiedz, nie jesteś zdana na własne siły. Pan nie tylko przygotował cię do posługi misyjnej, ale też będzie cię wspierał na różne sposoby – zapewniał biskup opolski.

  W uroczystym posłaniu misyjnym, które odbyło się w niedzielny wieczór (9 sierpnia) w kościele Wniebowzięcia NMP w Opolu-Gosławicach, uczestniczyli rodzice misjonarki, jej rodzeństwo z rodzinami, przyjaciele, członkowie Szkoły Nowej Ewangelizacji św. Jacka, w której Agata się formowała, a także gosławiccy parafianie. – Agato, wszyscy jak paciorki różańca otaczamy ciebie, abyś z dala od rodzinnych stron nie czuła się samotna, byś zawsze odczuwała, że Pan jest z tobą, a nasza patronka, Wniebowzięta Matka Boża, zastępowała ci mamę, która z daleka będzie tęsknić za tobą – mówił ks. proboszcz Hubert Janowski, zachęcając obecnych na Eucharystii do modlitwy nie tylko w intencji nowej misjonarki, ale także o nowe powołania kapłańskie, zakonne i misyjne z parafii.

  Z bp. Andrzejem Czają Mszę św. koncelebrowali: ks. Hubert Janowski, księża z duszpasterstwa misyjnego ks. Stanisław Klein i ks. Grzegorz Sonnek, a także ks. Rafał Januszewski z diecezji białostockiej, który wyjeżdża na misje na Kubę.

  Po homilii bp Andrzej Czaja poświęcił krzyż, który następnie podał nowej misjonarce do ucałowania i zawiesił na jej szyi. – To ważny dzień dla ciebie, droga siostro Agato, dla rodziny i parafii, ale także dla całego naszego Kościoła opolskiego. Powołując na misje spośród nas trzecią niewiastę, wierną świecką, Pan daje znak, że Kościół nasz jest żywy, młody, pełen potencjału Bożego Ducha – mówił biskup opolski.

  Agata Szpulak, która wyleci do Boliwii 18 sierpnia, z wykształcenia jest pedagogiem, a na misjach będzie pracowała jako wychowawczyni w internacie dla dzieci i młodzieży, prowadzonym przez siostry zakonne. Agata jest trzecią świecką misjonarką z diecezji opolskiej. W ubiegłym roku na misje wyjechały Małgorzata Siwiec z Opola i Joanna Łupicka z Raciborza.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół