• facebook
 • rss
 • Ludzie drogi

  dodane 17.08.2015 22:35

  Pielgrzymów strumienia opolskiego na jasnogórski szlak wyprawił bp Andrzej Czaja.

  39. Piesza Pielgrzymka Opolska na dobre się rozpoczęła. Strumień opolski przed 9.00 wyruszył w drogę sprzed kościoła św. Jacka. Około 1400 pątników od św. Jacka w Opolu szło do św. Jacka w Kamieniu Śląskim w uroczystość św. Jacka – jak podkreślał bp Andrzej Czaja, który błogosławieństwem i dobrym słowem wyprawiał w drogę pielgrzymów. – Cieszę się, żeście się zmobilizowali. Podejmujecie rekolekcje w drodze – mówił biskup opolski, polecając pielgrzymom na ich drogę ku Jasnej Górze intencje modlitewne, m.in. za osoby konsekrowane, rodziny i o dobre przygotowanie się do Światowych Dni Młodzieży.

  Choć przez ostatnie tygodnie głównym powodem narzekania były upały, po nich pozostały tylko wspomnienia. Pogoda przyniosła deszcz, który skrócił pielgrzymom postój obiadowy w Kosorowicach i towarzyszył aż do Kamienia Śląskiego.

  Mszy św. w sanktuarium św. Jacka przewodniczył bp Rudolf Pierskała, który przypominał o tym, że pielgrzymka jest obrazem życia chrześcijańskiego. – Jesteście ludźmi drogi. Wyszliście na spotkanie Chrystusa, na spotkanie Matki Bożej – mówił do pielgrzymów, tłumacząc, że jak na każdej drodze, również na pielgrzymce spotykamy znaki, które są jasne, przejrzyste i bardzo widoczne. Biskup wymienił trzy znaki 39. opolskiej pielgrzymki. Są to: jubileusz 1050-lecia chrztu Polski, zbliżające się Światowe Dni Młodzieży oraz trwający Rok Życia Konsekrowanego.

  Dziś wyruszył w drogę również strumień raciborski, który nocuje w Rudach Raciborskich. Pół tysiąca pątników pielgrzymuje w 5 grupach. Jest także grupa głubczycka.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół