• facebook
 • rss
 • Lenistwa Jezus nie pobłogosławi

  ana

  dodane 27.08.2015 01:05

  Służę czystym sercem Jezusowi - to hasło pielgrzymki LSO.

  Mszą św. w bazylice św. Anny, której przewodniczył bp Rudolf Pierskała, zakończyła się Diecezjalna Pielgrzymka LSO na Górę św. Anny. Dwudniowe spotkanie, wypełnione modlitwą, formacją, ale także rywalizacją sportową, przebiegało pod hasłem „Służę czystym sercem Jezusowi”. Patronem spotkania był św. Dominik Savio.

  Podczas Eucharystii bp Pierskała ustanowił 23 nowych ceremoniarzy, a także wręczył Puchar Biskupa Opolskiego dla najaktywniejszej wspólnoty ministranckiej. Nagroda trafiła w ręce liturgicznej Służby Ołtarza z parafii św. Zygmunta i św. Jadwigi Śląskiej w Kędzierzynie-Koźlu. Drugie miejsce zajęła wspólnota z Bierawy (ubiegłoroczni zwycięzcy), a trzecie – grupa z Gościęcina.

  – W Kanie Galilejskiej, podczas wesela Maryja zauważyła, co jest potrzebne. Patrzyła nie tylko na całość, ale i na szczegół. I wiedziała, do kogo zwrócić się o pomoc, do Jezusa – tłumaczył w homilii bp Rudolf Pierskała, podkreślając, że ceremoniarz podczas liturgii w swojej postawie powinien być podobny do Maryi.

  Biskup tłumaczył, że ceremoniarz ma za zadanie przygotować liturgię i potem pokierować jej przebiegiem, ale to wszystko we współpracy z księdzem, który tej liturgii przewodniczy. Zwracał uwagę również na to, że zarówno ministrant, lektor, jak i ceremoniarz w czasie Mszy św. jest w kościele po to, by się modlić, a nie tylko po to, by dobrze wykonać swoje zadania.

  – Św. Dominik Savio w dniu swojej pierwszej Komunii św. postanowił żyć w przyjaźni z Jezusem, unikać ze wszystkich sił grzechu, często korzystać z sakramentu pokuty i przyjmować Jezusa Eucharystycznego do swojego serca. Jakie to jest ważne także i dla nas – podkreślał bp Pierskała. – Pan Jezus, tak jak w Kanie Galilejskiej, powie wam dzisiaj: "napełnijcie stągwie wodą", czyli napełnijcie wasze serca i dusze wodą modlitwy, wdzięczności, czystości, pokory i służby. Czasem może będzie tej wody mało, może serca wasze nie będą wypełnione na całego, ale ważny jest wysiłek. Trzeba się zabrać do służby i do pracy, a ten wysiłek Jezus pobłogosławi. Lenistwa w służbie nie będzie błogosławił – zaznaczał biskup.

  Więcej o pielgrzymce LSO w „Gościu Opolskim” nr 36/2015.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół