• facebook
 • rss
 • Bohaterowie poszukiwani

  ana

  dodane 03.09.2015 19:27

  Już tylko 100 dni zostało do finału Szlachetnej Paczki. Ruszyła rekrutacja wolontariuszy.

  Studniówka we wrześniu? Tak, to możliwe. Grupa osób zaangażowana w Szlachetną Paczkę i Akademię Przyszłości zaprosiła przechodniów do studniówkowego poloneza na placu Wolności w centrum Opola. Podobne roztańczone spotkania odbyły się we wszystkich miastach wojewódzkich, w każdym właśnie w czwartek 3 września – dokładnie 100 dni przed finałem tegorocznej edycji Szlachetnej Paczki.

  – To pierwsza wspólna kampania obu siostrzanych projektów: Szlachetnej Paczki i Akademii Przyszłości. Od dzisiaj rozpoczynamy poszukiwanie wolontariuszy. Można zgłaszać się na stronie www.superw.pl – wyjaśnia Maciej Bockenheimer, koordynator ds. logistyki i promocji w woj. opolskim.

  Poszukiwani są wolontariusze pełnoletni, którzy w ramach Szlachetnej Paczki odwiedzą rodziny w potrzebie, porozmawiają z nimi, poznają ich problemy, by w następnym kroku projektu ktoś mógł przygotować dla nich paczkę z tych rzeczy, których najbardziej potrzebują.

  Z kolei Akademia Przyszłości to całoroczny projekt wspierania uczniów. – Jednemu dziecku towarzyszy jeden wolontariusz, który co tydzień się z nim spotyka i przekazuje mu wiedzę – opowiada koordynator.

  Roztańczona studniówka, która przyciągnęła uwagę opolan, to nie tylko wspólnie odtańczony polonez, ale też nowy układ taneczny, specjalnie ułożony na tę okazję przez Agnieszkę Kaczorowską, aktorkę i tancerkę klasy „S” w tańcach latynoamerykańskich i standardowych.

  – W województwie opolskim szukamy około 320 wolontariuszy Szlachetnej Paczki – wyjaśnia Maciej Bockenheimer. Liczba potrzebnych wolontariuszy w Akademii Przyszłości będzie zależna od tego, ile dzieci zostanie zgłoszonych do projektu.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół