• facebook
 • rss
 • Bóg nie jest taki straszny

  ak

  dodane 09.10.2015 20:13

  Wiersze ks. Jana Twardowskiego w Kędzierzynie-Koźlu czytał Olgierd Łukaszewicz.

  - Gromadzimy się w naszej świątyni, aby zasłuchać się w twórczość ks. Twardowskiego. Słuchając słów tego wybitnego poety, chcemy na nowo zachwycić się jego wierszami o Bogu, o człowieku, o przyrodzie. Chcemy się uspokoić, bo - jak pisze ks. Twardowski - „Bóg nie jest taki straszny” - powiedział ks. proboszcz Marek Biernat na początku spotkania z cyklu Salon Muzyki i Literatury, zorganizowanego tym razem w kościele pw. Wniebowzięcia NMP w Kędzierzynie-Koźlu.

  Filialny kościół kozielskiej parafii wieczorem 9 października wypełnił się po brzegi - dla chętnych do uczestnictwa w wieczorze poezji ks. Jana zabrakło miejsc siedzących.

  - Ksiądz Twardowski był związany z naszym miastem szczególnie. Siostra księdza Jana - pani Halina Truszkowska - była jego mieszkanką i pracowała w bibliotece. Była bibliotekarką w Domu Kultury „Chemik”, a następnie kierowniczką tzw. biblioteki technicznej w Zakładach Azotowych. W Kędzierzynie- Koźlu mieszkała także jedna z dwóch córek pani Haliny, a ks. Twardowski odwiedzał swoją siostrę mieszkającą na terenie parafii św. Mikołaja - powiedziała Izabela Migocz, dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej, witając przybyłych na spotkanie z poezją księdza poety w roku 100. rocznicy jego urodzin. Warto też zauważyć, że jednej ze szkół podstawowych w Kędzierzynie-Koźlu (obecnie zlikwidowanej) kilka lat temu nadano imię ks. Jana Twardowskiego.

  Publiczność wypełniła cały kościół   Publiczność wypełniła cały kościół Andrzej Kerner /Foto Gość Wiersze czytał Olgierd Łukaszewicz, znany aktor, prezes ZASP. Oprawę muzyczną tworzyli Tomasz Spaliński (gitara klasyczna) oraz Izabela Migocz (sopran).

  Półtoragodzinne spotkanie poetyckie, zorganizowane przez bibliotekę miejską, odbyło się w ramach projektu "Jesień literacka w Kędzierzynie-Koźlu".

  «« | « | 1 | » | »»

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół