• facebook
 • rss
 • Módl się za nami, św. Katarzyno!

  ak

  dodane 14.10.2015 19:23

  Różaniec kolejarzy zorganizowano na dworcu w Kędzierzynie-Koźlu. Dlaczego akurat tam?

  14 października, dokładnie w 15. rocznicę poświęcenia na dworcu PKP w Kędzierzynie-Koźlu kapliczki  św. Katarzyny Aleksandryjskiej, kilkudziesięciu pracowników kolei i członków ich rodzin odmówiło Różaniec przed figurą swojej patronki.

  Nabożeństwu odbywającemu się już od kilku lat między 1 i 2 peronem kędzierzyńskiego dworca kolejowego przewodniczył ks. Marcin Pilch, wikariusz parafii pw. Ducha Świętego i NMP Matki Kościoła. W tej parafii od 19 lat działa koło Katolickiego Stowarzyszenia Kolejarzy Polskich. Litanię i modlitwę do św. Katarzyny odmówił ks. Krzysztof Dziubek, proboszcz parafii św. Mikołaja, a błogosławieństwa udzielił o. Mieczysław Hałaszko, proboszcz parafii św. Eugeniusza de Mazenod. Różaniec i rozważania tajemnic prowadziły członkinie koła KSKP.

  W modlitwie polecano papieża Franciszka, biskupa opolskiego Andrzeja Czaję, księży pracujących w Kędzierzynie-Koźlu, pracowników kolei, ich rodziny, prześladowanych za wiarę oraz zmarłych kolejarzy.

  - Dziękuję wszystkim przybyłym i tym, którzy przyczynili się do organizacji nabożeństwa. Daliście piękne świadectwo wiary, modląc się wśród ludzi spieszących do swoich życiowych spraw, okazaliście oddanie Bogu i przywiązanie do Kościoła - powiedział ks. Pilch.

  Zbigniew Bar, prezes koła KSKP, zachęcił zebranych do uczestnictwa w XXXII Ogólnopolskiej Pielgrzymce Kolejarzy na Jasną Górę, która odbędzie się 14 i 15 listopada. Na zakończenie odśpiewano „Boże, coś Polskę”.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół