• facebook
 • rss
 • Trwają wybory

  kgj

  dodane 25.10.2015 14:11

  Już wkrótce będzie jasne, kto zdobył najwięcej głosów na Opolszczyźnie.

  Dziś wybory do Sejmu i Senatu. W województwie opolskim do głosowania uprawnionych jest 806.982 wyborców. Od godz. 7.00 mogą oni postawić krzyżyk przy wybranych nazwiskach w jednym z 900 lokali wyborczych.

  Głosowanie odbywa się w 832 obwodach powszechnych oraz w 68 odrębnych obwodach, z których 33 usytuowane są w szpitalach, 22 w domach pomocy społecznej, 12 w zakładach karnych i aresztach śledczych a także jeden w Zespole Domów Studenckich w Opolu.

  Dla opolan jest to także okazja, by wziąć udział w konsultacjach w sprawie przeprawy przed Odrę.

  W punktach konsultacyjnych, umiejscowionych obok lokali wyborczych mogą wypełnić specjalną kartę, zawierającą trzy pytania: Pierwsze dotyczy kwestii, czy miasto powinno wybudować nowy most przez Odrę, który będzie częścią trasy średnicowej, łączącej Zaodrze z Centrum, drugie odnosi się do powstania planowanej obwodnicy, łączącej południową część miasta z obwodnicą północną przy rondzie na ul. Strzeleckiej. Trzecie dotyczy kolejności wykonania tych inwestycji.

  Natomiast mieszkańcy gminy Polska Cerekiew prócz swoich parlamentarzystów wybierać będą dodatkowo wójta, który zastąpi zmarłą w tym roku Krystynę Helbin. Najprawdopodobniej to sprawiło, że frekwencja do południa była najniższa w regionie i sięgnęła niemal 20 procent.

  Głosowanie potrwa do godz. 21.00. Frekwencja na godz. 12.00 na Opolszczyźnie wyniosła 13,58 procent (w kraju było to 16,47 procent), najniższą (9,98 procent) odnotowano w Izbicku.

  Jak dotąd wybory odbywają się bez zakłóceń. Jedynie w kilku przypadkach wczoraj i w jednym dziś odnotowano złamanie ciszy wyborczej.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół