• facebook
 • rss
 • Bractwo św. Józefa rośnie

  ana

  dodane 25.10.2015 21:30

  - Bądźcie animatorami klękania przed Bogiem w waszych domach - mówił bp Andrzej Czaja.

  Podczas niedzielnego nabożeństwa różańcowego w kościele Wniebowzięcia NMP w Jemielnicy bp Andrzej Czaja wręczył legitymacje nowym członkom Bractwa św. Józefa. W całej diecezji jest ich już 631, skupionych w 12 rejonach.

  – My, pasterze Kościoła opolskiego winniśmy dziękować Bogu za taką rzeszę mężczyzn zmotywowanych, którzy chcą być bardziej świadomymi chrześcijanami, lepszymi mężami i ojcami, bardziej zaangażowanymi w życie parafialne i społeczne – podkreślał bp Andrzej Czaja w słowie skierowanym do członków Bractwa św. Józefa.

  – Nasz Kościół opolski bardzo się wzbogacił waszą modlitwą i podjętym przez was trudem formacji – mówił ordynariusz. Zachęcał również: – Dziękujcie też i wy Bogu, że was wybrał, by przystąpić do tego bractwa. Traktujcie to jako wielkie Boże wyróżnienie, ale też zobowiązanie.

  Biskup opolski zachęcał mężczyzn do pojęcia zadania kształtowania lepszego życia ze względu na Chrystusa, tak jak św. Józef „w cichości, pokorze, skutecznie, owocnie, bez niepotrzebnych słów, bez rozgłosu”.

  Natomiast nawiązując do zbliżającego się Roku Miłosierdzia, bp Czaja apelował: – Trzeba nam z tego Miłosierdzia jak najlepiej zaczerpnąć, ale też trzeba jak najwięcej to Miłosierdzie ukazywać innym.

  Biskup zachęcał więc członków bractwa do dojrzałego korzystania z sakramentu pokuty i pojednania, lepszego przeżywania Eucharystii, animowania modlitwy w domach rodzinnych, a także zaangażowania się w dzieła Caritas, m.in. apostolat odwiedzania chorych i osamotnionych.

  – Zadbajmy też o to, by nasza młodzież zachciała pojechać do Krakowa na Światowe Dni Młodzieży. Obawiam się, ze większość naszej młodzieży może przespać ten czas – mówił biskup, zachęcając do finansowego wsparcia wyjazdu młodzieży z uboższych rodzin, a także do bycia przy młodych, którzy podejmują zadania organizowania ŚDM w parafiach.

  Podczas nabożeństwa biskup opolski poświęcił niewielkie znaczki – przypinki, które członkowie wspólnoty będą nosili wpięte w klapy marynarek. A ks. Waldemar Musioł, rektor bractwa, wpiął znaczki członkom Kapituły.

  – 21 października minęła 3. rocznica przyjęcia do naszej wspólnoty pierwszych członków. Zaświadczam, że bracia w ostatnim roku zrobili wiele, aby powierzone nam zadania i cele realizować. Większość z nich uczestniczyła w 4 spotkaniach formacyjnych w 12 rejonach naszej diecezji. W dwóch seriach rekolekcji weekendowych wzięło udział ponad 70 uczestników. Tyle samo w lipcu pielgrzymowało z bliskimi do Krakowa i Czermnej. Od dwóch miesięcy jesteśmy też obecni na antenie Radia Doxa, współtworząc środową modlitwę różańcową i krótką audycję, w której bracia dają świadectwo swojej wiary w Boga i wierności św. Józefowi – ks. Waldemar Musioł podsumował mijający rok formacji.

  Podczas spotkania w Jemielnicy dostępny był nowo wydany Modlitewnik Bractwa św. Józefa, zawierający liczne modlitwy, nowenny, litanie, teksty pieśni, a także fragmenty Statutu bractwa i propozycje, jak przeżywać środowy dzień modlitwy przez wstawiennictwo św. Józefa.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół