• facebook
 • rss
 • Jak tanio poznawać świat?

  ana

  dodane 19.02.2016 17:30

  - Marzeń nie spełnia się, je się krok po kroku realizuje - tłumaczyli podróżnicy, którzy zagościli w Opolu.

  Czworo opolskich licealistów (Radosław Małko, Julia Bzdyra, Kamila Świerc i Borys Fesdorf) bierze udział w ogólnopolskiej olimpiadzie "Zwolnieni z teorii". Projekt społeczny, który realizują, ma udowodnić, że podróżowanie po świecie nie wymaga ogromnej sumy pieniędzy. Chcą przekonać rówieśników, że warto i można podróżować. Jak to zrobić? Najlepiej zaprosić tych, którzy bakcyla zwiedzania świata już złapali i z pasją opowiedzą o swoich przygodach.

  Tak też zrobili, bo zorganizowali w Opolu cykl prelekcji "W podróży za marzeniami". Przedsiębiorczy młodzi ludzie zdobyli sponsorów i patronów medialnych, a przede wszystkim zaprosili podróżników. Wśród nich Tomasza Korgola, który opowiedział o wyprawie autostopem do Chin, czy Sebastiana Robaszkiewicza, który z Moniką, swoją dziewczyną, 4 miesiące spędził w południowo-wschodniej Azji.

  Pierwszy z podróżników skupił się na opowieściach o spotkanych ludziach, m.in. chińskiej policji, która wkręciła go w telewizyjny materiał propagandowy wyemitowany w głównym wydaniu tamtejszych wiadomości. Drugi z podróżników ukazał piękno fauny i flory m.in. Tajlandii, Laosu czy Indonezji.

  Pierwszego dnia prelekcji (19 lutego) młodzież spotkała się też z Jadwigą Kander, która podróżować zaczęła po pięćdziesiątce. Jak sama mówi, w dzieciństwie marzyła o tym, by być bogatą. Zrobiła karierę, została dyrektorką w korporacji, ale w końcu postanowiła coś zmienić w swoim życiu. Wiele czasu spędziła w Indiach i Tajlandii, zachwycając się spotkaniami ze zwyczajnymi ludźmi, którzy mają czas dla drugiego człowieka. Tam odkryła szczęście i teraz wie, że pieniądze go nie dają. Młodych ludzi zachęcała, by nie bali się marzeń i by wytrwale je realizowali.

  Jutro, w sobotę 20 lutego, kolejna porcja spotkań z podróżnikami w ramach projektu "W podróży za marzeniami". Prelekcje odbywają się w sali widowiskowej Studenckiego Centrum Kultury w miasteczku akademickim Uniwersytetu Opolskiego. Rozpoczęcie o 11.00.

  Więcej o przygodach podróżników przeczytacie w "Gościu Opolskim" nr 10/2016.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół