• facebook
 • rss
 • Trzy dni o chrzcie Polski

  k

  dodane 02.03.2016 15:32

  Wystawa, misterium słowno-muzyczne, wykłady. Kilka wydarzeń artystycznych i duchowych w Kędzierzynie-Koźlu.

  Z okazji 1050. rocznicy przyjęcia chrztu przez Mieszka I Miejska Biblioteka Publiczna w Kędzierzynie-Koźlu przygotowała program obchodów jubileuszu, nad którymi patronat objęli biskup opolski Andrzej Czaja oraz prezydent Kędzierzyna-Koźla Sabina Nowosielska.

  Jednym z wydarzeń w ramach programu będzie misterium słowno-muzyczne „Ja ciebie chrzczę...” w wykonaniu scholi gregoriańskiej WMSD i aktora Marka Frąckowiaka do tekstu napisanego przez ks. Łukasza Libowskiego. - To będzie rodzaj medytacji nad chrztem, którą ubrałem w szatę literacką. Składa się z trzech części. Pierwsza - „Mesco” - opowiada o życiu Mieszka i o tym, jak do jego chrztu doszło. Druga część - „Baptismum” - jest opisem, oczywiście fikcyjnym, sceny chrztu Mieszka. Część trzecia jest refleksją, opowiadaniem o skutkach religijnych chrztu Polski i postawieniem pytania, czy dobrze wykorzystaliśmy łaskę otrzymaną na chrzcie - mówi ks. Łukasz Libowski.

  Zapraszamy zatem na kędzierzyńsko-kozielskie wydarzenia przypominające 1050. rocznicę chrztu Polski, których program jest następujący:

  14 marca, 17.00, MBP, Rynek 3

  Wernisaż wystawy fotografii Justyny Łabuś „Chrzcielnice województwa opolskiego”

  16 marca, 18.30, kościół Wniebowzięcia NMP, Koźle

  Misterium słowno-muzyczne „Ja ciebie chrzczę...” z udziałem Marka Frąckowiaka i Scholi Gregoriańskiej Wyższego Międzydiecezjalnego Seminarium Duchownego w Opolu pod dyrekcją ks. Dr. Joachima Waloszka

  17 marca, 10.00, Filia nr 5, ul. Damrota 32 / 12.00, MBP, Rynek 3

  Wykłady ks. Łukasza Libowskiego „Klucz  o współczesności. O sięgających nas konsekwencjach chrztu Polski”.

  "Gość Opolski" jest patronem medialnym tych spotkań i wydarzeń.

  «« | « | 1 | » | »»

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół