• facebook
 • rss
 • Spójrzcie, tu jest człowiek

  k

  dodane 03.03.2016 14:18

  Pod takim hasłem w Lipsku odbędzie się 100. Katholikentag. Organizowany jest wyjazd z Opola.

  Związek Niemieckich Stowarzyszeń Społeczno – Kulturalnych (VdG) w Polsce z siedzibą w Opolu organizuje wyjazd na odbywający się już po raz setny Katholikentag. To największe kościelne wydarzenie społeczne w Kościele w Niemczech mające już ponad 16o-letnią tradycję. W tym roku organizowane jest przez Centralnych Komitet Niemieckich Katolików we współpracy z diecezją drezdeńsko-miśnieńską.

  W pięciodniowym programie przewidzianych jest mnóstwo spotkań, dyskusji, koncertów i nabożeństw. W tym roku jednym z wiodących – ale nie jedynym -  tematów będzie problematyka uchodźców, migrantów, relacji islamsko-chrześcijańskich. Jak zapowiadają organizatorzy spotkania na Katholikentagu przygotowywane są z myślą o wierzących, ale także o tych, którzy stracili kontakt z Kościołem. Wśród zapowiedzianych gości-mówców Katholikentagu są m.in. kanclerz Niemiec Angela Merkel i prezydent Joachim Gauck. Mszy  św. na zakończenie przewodniczyć będą biskupi niemieccy.

  - Katholikentag czyli Dzień Katolików jest dużym wydarzeniem chrześcijańskim. Jak zwykle weźmie w nim udział kilkadziesiąt tysięcy osób z Niemiec i z zagranicy. Wyjazd na Katholikentag organizujemy od lat, bo jest to doświadczenie wartościowe i niezapomniane. Warto pojechać do Lipska pomodlić się wspólnie z innymi, przeżyć także wiele wrażeń estetycznych, kulturalnych. Trochę będziemy także zwiedzać. Będzie wiele atrakcji dla ducha i dla ciała – zachęca Monika Wittek z VdG, organizatorka wyjazdu.

  Katholikentag odbędzie się od 25 do 29 maja. Wyjazd w środę 25 maja, powrót w niedzielę 29 maja wieczorem. Koszt przejazdu, zakwaterowania i częściowego wyżywienia to 120 zł i 30 euro. – Będziemy zakwaterowani u osób prywatnych dlatego z pewnością przyda się znajomość niemieckiego – dodaje Monika Wittek.

  Zgłoszenia przyjmowane są do 15 marca telefonicznie pod numerem 77 453 85 07 lub emailowo: monika.wittek@vdg.pl

  «« | « | 1 | » | »»

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół