• facebook
 • rss
 • Wrażliwe malarstwo i wrażliwy człowiek

  ak

  dodane 10.03.2016 21:05

  Edward Szczapow: Maluję świat, który znam.

  - O tym jak bardzo Edward Szczapow jest lubiany i znany w Opolu świadczy fakt tak licznej obecności na dzisiejszym wernisażu. Jest przede wszystkim niezwykle wrażliwym człowiekiem. Gdybym miała klasyfikować jego twórczość to uznałabym go za romantyka XXI wieku. To widać w jego obrazach, w jego wizji i spojrzeniu na świat – powiedziała Urszula Zajączkowska, dyrektor Muzeum Śląska Opolskiego podczas wernisażu wystawy „look at” Edwarda Szczapowa.

  Edward Szczapow ukończył ASP w Sankt Petersburgu (1993), od 1995 r. jest konserwatorem zabytków w Muzeum Śląska Opolskiego. Od 2006 r. wykłada w Instytucie Sztuki na Uniwersytecie Opolskim. W 2009 r. obronił doktorat na ASP w Krakowie.

  - Maluję świat, który znam. To dosyć hermetyczny świat: portrety rodziny, autoportrety, wspomnienia z dzieciństwa, krajobrazy okolic. Autoironia… Portrety staruszek… Wyrazistość starych twarzy… Ja tylko interpretuję życie, przenoszę je z natury na płótno. Nie stwarzam światów wyimaginowanych, zadziwiających, przedtem przez nikogo nie widzianych – określa swoją twórczość Edward Szczapow.

  To malarstwo budzi w widzu szczerą radość, jakby emanowało ciepłem, dobrocią. Tę serdeczną aurę roztaczaną przez malarza i jego obrazy dało się odczuć podczas wernisażu, który miał miejsce 10 marca. Zresztą, zobaczcie Państwo sami w galerii zdjęć poniżej.

  Wystawę ponad 60 obrazów E. Szczapowa można oglądać do 10 kwietnia.

  „Gość Opolski” objął nad nią patronat medialny.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół