• facebook
 • rss
 • Księża trwali na adoracji

  ana

  dodane 18.03.2016 15:28

  - Niech Boży Duch w nas działa, wspiera nas i prowadzi - mówił bp Andrzej Czaja, rozpoczynając z księżmi adorację.

  Kilkudziesięciu księży wraz z biskupami: Andrzejem Czają, Pawłem Stobrawą i Rudolfem Pierskałą, w południe zebrało się przed głównymi drzwiami katedry opolskiej, by modlitwą Anioł Pański rozpocząć 3-godzinną adorację Najświętszego Sakramentu.

  W kolejnych minutach docierali kolejni księża, zarówno pracownicy instytucji diecezjalnych, zakonnicy, jak i proboszczowie i wikarzy z różnych dekanatów.

  Wystawienie Najświętszego Sakramentu zostało poprzedzone uroczystym przejściem przez symboliczną Bramę Miłosierdzia, a także odnowieniem przyrzeczeń chrzcielnych przy zabytkowej, gotyckiej chrzcielnicy. Co nawiązywało zarówno do trwającego Nadzwyczajnego Roku Miłosierdzia, jak i 1050. rocznicy Chrztu Polski.

  - Przed Tobą trwać, Panie, i wiernie Tobie służyć - bp Andrzej Czaja przypomniał swoje zawołanie biskupie, zachęcając księży, by trwali przed Panem.

  - Tu, dziś chcemy dziękować Panu Bogu za tak wiele dzieł, które są z Jego ręki, ze źródła wszelkiej łaski, którym jest Jego Miłość miłosierna. Chcemy już dziś podjąć wysiłek kontemplacji Miłości miłosiernej, który powinien nam towarzyszyć w całym Wielkim Tygodniu, aby na nowo na oścież otworzyć swe serce na tę Miłość i na nowo jeszcze bardziej wiernie Jej służyć – mówił biskup opolski.

  – Będzie to także czas naszego przepraszania, przebłagiwania Boga za grzechy świata, za grzechy Kościoła, w tym szczególnie za nasze grzechy - nas pasterzy Kościoła opolskiego - podkreślał bp Czaja, zachęcając, by księża upraszali u Pana łaskę miłosierdzia Bożego zwłaszcza dla zatwardziałych grzeszników, aby Wielki Tydzień był dla nich czasem powrotu do Boga.

  W sobotę w południe (19 marca) podobną adorację w katedrze opolskiej rozpoczną osoby konsekrowane.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół