• facebook
 • rss
 • Wpatrzeni w Świętą Rodzinę z Nazaretu

  ana

  dodane 20.03.2016 08:25

  Wieczornym czuwaniem modlitewnym zakończył się Prolog przed Niedzielą Palmową.

  Jak oni się modlą! Wygaszone w kościele światła. Tylko jeden jasny punkt. To stojące na ołtarzu figury Maryi i św. Józefa. Przed nimi monstrancja z Najświętszym Sakramentem. A przed ołtarzem klęczący bp Rudolf Pierskała, ks. Łukasz Żaba, ks. Łukasz Knieć, a także kilkudziesięciu młodych ludzi, którzy z miłością wpatrują się w Jezusa. Dalej w ławkach kolejni wolontariusze i wolontariuszki ŚDM, a także ich rodzice. Zespół Piąty Wyraz wraz z chórem ŚDM prowadzi śpiew uwielbienia.

  Właśnie tak zakończył się kolejny Prolog. Tym razem młodzi spotkali się w seminarium duchownym w Opolu w uroczystość św. Józefa. Podczas wieczornego czuwania najpierw obejrzeli inscenizację przygotowaną przez zespół teatralny, który przy Centrum ŚDM prowadzi Wojciech Machoń. Aktorzy ukazali rozterki Józefa, który dowiedział się, że Maryja spodziewa się dziecka.

  Później m.in. litanią przez wstawiennictwo św. Józefa modlili się za parafie przygotowujące się do przyjęcia pielgrzymów podczas Dni w Diecezjach, a także za siebie i swoje rodziny.

  W wygłoszonym słowie bp Rudolf Pierskała wskazywał na analogie między sytuacją Maryi i Józefa, którzy wracając z Jerozolimy nie potrafili odnaleźć 12-letniego Jezusa, a rodzicami wolontariuszy ŚDM, którzy przyjeżdżając w sobotni wieczór do Opola również odnaleźli swoje dzieci w świątyni. – Maryja i Józef zdziwili się bardzo, może i wy zdziwiliście się tym, jak wasze dzieci mówią o wierze, jak przeżywają modlitwę – mówił bp Pierskała, podkreślając, że wolontariusze ŚDM to kwiat młodzieży.

  W dalszych słowach przypomniał również główne rysy ojcostwa: miłość i odpowiedzialność. – Najważniejsze jest to, by ojciec rodziny kochał swoją żonę, matkę swoich dzieci – wskazywał biskup. A po kazaniu zaprosił dzieci do modlitwy za rodziców, a rodziców do modlitwy za dzieci, a także do ich pobłogosławienia. Tych młodych, których rodzice na czuwanie nie przyjechali, pobłogosławili obecni w kościele księża.

  Więcej o Prologu PnP w „Gościu Opolskim” nr 13/2016 z dn. 27 marca.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół