• facebook
 • rss
 • Błysnęli wiedzą o Miłosiernym

  mk/kgj

  dodane 03.04.2016 01:17

  Są już znani laureaci konkursu religijnego w Rudniku.

    Już po raz ósmy w piątek, 1 kwietnia w ZSO w Rudniku odbył się Powiatowy Konkurs Wiedzy Religijnej „Na drodze Cię Jezu spotykam”. Tematem przewodnim było motto „Błogosławieni miłosierni…” (Mt 5,7).

  Uczniowie z katechetami przygotowywali się z Męki Pańskiej oraz przypowieści Ewangelii św. Mateusza i z tekstu o Bożym Miłosierdziu.

  Tym razem rywalizowały trzyosobowe drużyny złożone z uczniów z kl. IV-VI, które reprezentowały 14 szkół. Były wśród nich: ZSO z Rudnika, SP nr 1, 4, 15, oraz 18 z Raciborza, SP z Piotrowic Wielkich, z Grzegorzowic, Tworkowa, Pawłowa, SMS z Raciborza, ZSP nr 4 z Raciborza, ZSP z Brzeźnicy, ZSP z Wronina, szkoła w Szonowicach

  Najpierw uczniowie zasiedli do testu stanowiącego półfinał. Pięć drużyn z największą ilością punktów spotkało się w boju na wiedzę w finale. Na nich właśnie czekały zestawy nagród ufundowane przez starostwo powiatowe z Raciborza.

  - Tu zaczęło się od czegoś co lubię - układania puzzli. Potem pytania i krzyżówka, oczywiście na komputerze. Mogłem się popisać swoją umiejętnością jego obsługi. Ale była zabawa! To nic, że jesteśmy w drugiej piątce... - relacjonowali uczestnicy.

    Rywalizacja była zacięta, a sami katecheci przyznawali, że niektóre pytania były trudne.

  - Ja bym tego nie wiedziała, a przecież się z nimi uczyłam – stwierdziła jedna z nich. - Przykłady? Kogo można nazwać sługą wiernym i roztropnym według przypowieści? Podaj dokładną datę rozpoczęcia i zakończenia Roku Miłosierdzia. Które przypowieści mają na celu zobrazowanie zasobów energii tkwiącej w królestwie Bożym? - podaje Maria Koloch, jedna z organizatorek.

  Po trzech dogrywkach wygrała Szkoła Podstawowa nr 18 z Raciborza ze Szkołą Podstawową w Pietrowicach Wielkich. Pierwsze trzy miejsca otrzymały nagrody dla szkół w formie bonów do wykorzystania w księgarni internetowej ufundowane przez indywidualnych sponsorów. Każdy uczestnik otrzymał również wybraną nagrodę oraz figurkę gipsową Jezusa Miłosiernego lub ołtarz w Łagiewnikach do samodzielnego pomalowania.

  Głównymi organizatorami były: Maria Koloch z ZSP w Brzeźnicy i Daniela Stiebler z ZSO w Rudniku.

   

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół