• facebook
 • rss
 • O dźwiękach z powagą i uśmiechem

  kgj

  dodane 11.04.2016 12:43

  Na muzyczną medytację i ciekawe, otwarte wykłady zaprasza opolska muzykologia.

    Wszystko to podczas Tygodnia Muzykologii, który odbędzie się pod hasłem „Piękno pisane dźwiękiem”. Jego główne części zaplanowano na 13 i 14 kwietnia.

  - To pierwsze tego typu wydarzenie na Uniwersytecie Opolskim. Naszych gości zamierzamy wprowadzić w niezwykły świat dźwięków oraz fascynujących historii dotyczących muzyki. Pragniemy zachęcić do poznania różnego rodzaju twórczości muzycznej oraz czerpania przyjemności ze słuchania i badania najpiękniejszej ze sztuk - zapraszają do udziału organizatorzy.

  Podczas wykładów zaproszeni goście, wykładowcy i studenci muzykologii opowiedzą np. o chorale gregoriańskim, teologii muzyki czy śpiewie chóralnym jako stymulatorze rozwoju osobistego. Wyjaśnią, na czym polega praca muzykologa, i w nieco humorystyczny sposób spróbują odpowiedzieć na pytanie: „Co to jest muzyka?". Prelekcje te będą miały miejsce na Wydziale Teologicznym UO (ul. Drzymały 1a)

  W ramach tych dni w środę, 13 kwietnia o godz. 19.00 zapraszają też na nabożeństwo z muzyką paschalną „Muzyczne medytacje – modlitwę o sumienie dla świata”, które odbędzie się w kościele seminaryjno-akademickim w Opolu. Wystąpi kameralny chór studentów muzykologii i kleryków z opolskiego seminarium duchownego.

  Dodatkową zachętą ma być konkurs: po pierwszym wykładzie otwierającym Tydzień Muzykologii (13.04) zadane zostanie pytanie, którego rozwiązanie należy przynieść w drugim dniu wykładów. Wśród autorów poprawnych odpowiedzi rozlosowane zostaną nagrody.

  Organizatorami są Katedra Muzyki Kościelnej i Wychowania Muzycznego WT UO oraz Koło Studentów Muzykologii.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół