• facebook
 • rss
 • Kurs animatorski rozpoczęły 34 marianki

  ms, a

  dodane 18.04.2016 17:07

  Poznawały liturgię, podstawy pracy w grupach i własną wartość.

  W tym roku odbywa się 3. edycja w diecezjalnego kursu dla animatorek Dzieci Maryi.

  Pierwszy etap odbył się od 15 do 17 kwietnia w „Domu Wojciechowym” w parafii świętych Apostołów Piotra i Pawła w Sidzinie. Wzięły w nim udział 34 marianki z 13 parafii z diecezji opolskiej.

  Zajęcia prowadzili: ks. Mariusz Sobek, diecezjalny duszpasterz Dzieci Maryi, oraz siostrami służebniczki s. Bogumiła Halama i s. Amata Ekert.

  Kurs rozpoczął się Eucharystią w parafialnym kościele. A w dalszych punktach programu był czas na wzajemne poznanie się i integrację.

  Drugiego dnia, po wspólnej modlitwie różańcowej i śniadaniu, rozpoczęła się intensywna praca na warsztatach tematycznych i spotkaniach w grupach. Zajęcia z s. Bogumiłą uczyły, jak dobrze zorganizować spotkania dla grup mariańskich i wyjazdy, oraz przypominały powinności Dziecka Maryi. Warsztaty z s. Amatą miały wymiar psychologiczny i pomogły przyszłym animatorkom poznać siebie same, swoje wartości i cele życiowe. Z kolei zajęcia z ks. Sobkiem dotyczyły m.in. roku liturgicznego i wstępu do liturgii.

  Podczas weekendu spędzonego w Sidzinie przyszłe animatorki zawarły nowe znajomości, wymieniły się doświadczeniami, a także wzbogaciły swoją wiedzę na temat pracy w grupach i tego, jak powinny budować relacje z młodszymi mariankami w parafialnych wspólnotach Dzieci Maryi.

  Drugi etap kursu odbędzie się od 1 do 8 lipca w klasztorze franciszkanów konwentualnych w Głogówku.

  Uczestniczki I etapu kursu animatorskiego wraz z prowadzącymi   Uczestniczki I etapu kursu animatorskiego wraz z prowadzącymi Diecezjalne Duszpasterstwo Dzieci Maryi

  «« | « | 1 | » | »»

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół