• facebook
 • rss
 • W rytmie bicia kresowych serc

  kgj

  dodane 12.05.2016 13:08

  Można już odbierać bezpłatne wejściówki na "Śpiewnik Kresowy" - ostatnią z cyklu część "Opolskiego Śpiewnika Rodzinnego".

  Tu widownia tworzy największy, kilkusetosobowy chór w Opolu.   Tu widownia tworzy największy, kilkusetosobowy chór w Opolu. Materiały organizatora

  Tym razem Diecezjalna Fundacja Ochrony Życia i Diecezjalny Instytut Muzyki Kościelnej zapraszają na sentymentalną podróż na dawne wschodnie rubieże Polski, dzięki wspomnieniom zawartym w pieśniach kresowych.

  Wspólne śpiewanie z udziałem Mariana Opani - znanego, niezwykle charakterystycznego aktora, świetnego artysty kabaretowego rozpocznie się 20 maja o 19.00 w auli Wyższego Seminarium Duchownego w Opolu.

  - Marian Opania kojarzony jest z kresowym zaśpiewem języka polskiego - np. w filmie "Cudownie ocalony" czy w szeregu słuchowisk radiowych. Jest też niekwestionowanym autorytetem polskiej kinematografii - tak ks. Grzegorz Poźniak, pomysłodawca imprezy tłumaczy, dlaczego to właśnie jego zaprosił jako honorowego gościa.

  - Już na samym początku tworzenia programu "Opolskiego Śpiewnika Rodzinnego" organizatorzy mieli zamysł poświęcenia poszczególnych edycji śpiewom: patriotycznym, kolędowym, śląskim i właśnie kresowym. Chcemy, aby żywe wspomnienia żyjących na Opolszczyźnie kresowiaków wyśpiewać rzewną kresową nutą - dodaje Estera Baksik, współorganizatorka.

  Bezpłatne wejściówki można odebrać tak jak poprzednio, w siedzibie Fundacji przy pl. Katedralnym 4 oraz na portierni Wydziału Teologicznego przy ul. Drzymały 1a w Opolu.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół