• facebook
 • rss
 • Ave Maria w Baborowie

  ak

  dodane 13.05.2016 23:36

  Procesja różańcowa ulicami miasta w dzień Matki Boskiej Fatimskiej.

  Od czterech lat 13 maja w Baborowie na rozpoczęcie, a w październiku na zakończenie, „sezonu” nabożeństw fatimskich  na ulice miasta wychodzi uroczysta procesja różańcowa. Zainicjował i prowadzi je o. Zbigiew Kutka OCarm, pracujący w karmelitańskiej parafii Narodzenia NMP w Baborowie, opiekun róż różańcowych.

  W procesji wzięło udział ponad 100 osób. Figura Matki Bożej Fatimskiej udekorowana była wieńcem i światełkami, a wierni nieśli wokół niej kolorowe lampiony. Trzy dziesiątki różańca - spośród dwóch odmówionych tajemnic różańcowych - prowadziły dzieci: Gabryś, Konrad, Halinka, Oskar i Ania co wprowadziło nieco inną atmosferę modlitwy w dzień wspomnienia objawienia się Maryi pastuszkom z Fatimy.

  Procesja wyruszyła z kościoła na baborowski rynek z ładną kolumną maryjną z 1897 r. Wierni szli, modlili się i ze śpiewem okrążali miasteczko, by - tym razem nietypowo, bo w ucieczce przed deszczem - wrócić do kościoła parafialnego, a nie na cmentarz z kościołem św. Józefa, gdzie baborowskie procesje różańcowe zwykle kończą się modlitwą za zmarłych, którzy tam spoczywają.

  - Równo 99 lat temu rozpoczęły się objawienia w Fatimie. Cieszę się, że odpowiedzieliśmy na wezwanie Matki Najświętszej, która w Fatimie i w Lourdes wołała do ludzi: odmawiajcie różaniec. Ci, którzy odmawiają różaniec pomagają Matce Najświętszej we wstrzymaniu karzącej ręki Boga nad światem - powiedział na zakończenie procesji o. Z. Kutka. Potem wierni jeszcze modlili się przed figurą MB Fatimskiej postawionej w prezbiterium, powierzali Maryi swoje osobiste prośby, oddawali jej cześć pocałunkami.

  A poniżej można posłuchać jak o. Zbigniew Kutka śpiewa w baborowskim kościele jedną z najpiękniejszych pieśni maryjnych "Santa Maria"

  STELLA MARIS - SANTA MARIA O. ZBIGNIEW KUTKA OC
  Stella Maris O.Zbigniew Kutka OC

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół