• facebook
 • rss
 • Marsze dla Życia i Rodziny

  kgj

  dodane 20.05.2016 11:18

  Od najbliższej niedzieli w diecezji opolskiej ruszają barwne, pokojowe manifestacje.

  W tym roku terminy marszów organizowanych w poszczególnych miejscowościach są zróżnicowane. Pierwsze z nich przejdą w niedzielę 22 maja, ostatnie zaplanowane są dopiero na 24 lipca.

  W tę niedzielę hasło: „Życie ludzkie jest bezcenne” i to, że fundamentem ładu społecznego jest rodzina, będą manifestować mieszkańcy Raciborza i Prudnika.

  W Prudniku marsz rozpocznie się 22 maja o 10.30 Mszą św. w kościele Miłosierdzia Bożego (ul. Skowrońskiego 35). Po przejściu ulicami miasta do sanktuarium w Prudniku-Lesie zakończy się festynem rodzinnym.

  W Raciborzu 22 maja marsz zainauguruje o 14.00 Msza w kościele Wniebowzięcia NMP (ul. Mickiewicza 8). Następnie rodzinny pochód wyjdzie o 15.00 z rynku do kościoła Matki Bożej (u. Jana Pawła II 6).

  Tydzień później, w niedzielę 29 maja, marsz przejdzie ulicami Opola. O 12.00 w katedrze opolskiej Msza św., której będzie przewodniczył bp Rudolf Pierskała. Po niej przejście ulicami Opola w stronę rynku. Wszystko zakończy się piknikiem rodzinnym.

  Do udziału w marszach zachęca biskup opolski, zapraszając do zamanifestowania szacunku dla życia ludzkiego i przywiązania do wartości, na których fundamencie zbudowana jest rodzina „Bogiem silna” i „miłością wielka”, jak również organizatorzy.

  Podkreślają oni, że marsze są przede wszystkim świętem rodzin – stanowią okazję do tego, by publicznie manifestować radość z posiadania rodziny, by spotkać osoby, z którymi dzielimy te same wartości, i zarażać innych swoim szczęściem. Organizowane są one również po to, by zwracać uwagę opinii publicznej i władz lokalnych oraz ogólnopolskich na sytuację rodziny i walczyć o prawa tych, którzy sami nie mogą się bronić – dzieci przed urodzeniem.

  Kolejne marsze odbędą się w czerwcu i lipcu w Nysie, Otmuchowie, Kędzierzynie i Kluczborku. Część z nich będzie się łączyć z pobytem w diecezji młodzieży przybyłej na Światowe Dni Młodzieży.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  • DonnaMobile
   20.05.2016 17:34
   Jesteśmy producentem DonnaMobile - aplikacji na telefon do obserwacji symptomów płodności i naturalnego planowania rodziny. Z okazji Dnia Rodzin i odbywających się Marszów Życia i Rodziny rozpoczęliśmy promocję w ramach której można bezpłatnie pobrać pełną wersję DonnaMobile https://play.google.com/store/apps/details?id=clayscribe.donnamobile korzystając z kodów udostępnianych przez poradnie życia rodzinnego, organizacje pro life lub przesłanych przez nas - donnamobileapp@gmail.com - w odpowiedzi na mail zatytułowany "kod promocyjny".
  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół