• facebook
 • rss
 • Tanecznie wspierają ŚDM

  ana

  dodane 29.05.2016 00:11

  Światowe Dni Młodzież łączą pokolenia… na balu charytatywnym. W Opolu bawiło się na nim ponad 160 osób.

  Jak można wesprzeć dzieło Światowych Dni Młodzieży? Na przykład balem charytatywnym. Na taki pomysł wpadł Sławomir Siedlecki ze wspólnoty Drogi Neokatechumenalnej z Opola.

  Do pomysłu bez trudu przekonał ks. Łukasza Knosalę, odpowiedzialnego w parafii Przemienienia Pańskiego za przygotowania do Światowych Dni Młodzieży, Halinę Piętę, prowadzącą parafialny Klub Seniora oraz Martę Bobkiewicz, wolontariuszkę ŚDM, należącą do wspólnoty z osobami niepełnosprawnymi istniejącej przy Centrum Duszpasterstwa Młodzieży Diecezji Opolskiej.

  Te wszystkie środowiska połączyły siły i wraz z parafialnymi wolontariuszami ŚDM w sobotę 28 maja przygotowały w auli seminaryjnej świetną imprezę z wieloma okazjami, by wesprzeć finansowo wyjazd młodzieży do Krakowa i organizację Dni w Diecezjach. – Ale dzisiejszy bal to nie tylko okazja, by finansowo wesprzeć organizację Światowych Dni Młodzieży, ale też doskonały pretekst, by rodziny, które w tym wydarzeniu będą uczestniczyć, mogły się wzajemnie poznać – podkreśla Halina Pięta.

  W balu wzięło udział ponad 160 osób. W ramach atrakcji towarzyszących wystąpił chór Złoty Liść z DDP „Złota Jesień”, a także zespół Camerton. Natomiast zabawę taneczną poprowadził DJ – Andrzej Toczek.

  – Przy wejściu każdy składał dobrowolną cegiełkę. Przygotowaliśmy też loterię fantową, w której każdy los wygrywa. Odbyło się również losowanie nagród wśród uczestników loterii – opowiada pani Halina. – Zorganizowaliśmy kilka licytacji. Sprzedane zostały m.in. dwa obrazy, każdy za ponad 300 zł – dopowiada Sławomir Siedlecki. Oprócz tego można było za dobrowolną ofiarę zakupić książki czy ręcznie wykonane upominki.

  Licytacja pamiątkowej koszulki   Licytacja pamiątkowej koszulki Anna Kwaśnicka /Foto Gość Jeden z obrazów wylicytowała Alicja Bielawa z Prudnika. – Przed Światowymi Dniami Młodzieży w Kolonii byłam na spotkaniu młodych we włoskim Loreto. Doskonale pamiętam wschód słońca, jaki tam widziałam. A obraz, który kupiłam, przypomina mi tamtą scenerię – mówi pani Alicja.

  Do wylicytowania była też koszulka ze Światowych Dni Młodzieży w Kolonii z licznymi podpisami uczestników tamtego spotkania, a także z podpisem Kiko Arguello, założyciela Drogi Neokatechumenalnej. To ważna pamiątka dla Magdy, która tę koszulkę przekazała na licytację.

  Bal rozpoczął się polonezem, a także serdecznym słowem i błogosławieństwem bp. Andrzeja Czai. Biskup opolski podkreślał, że Światowe Dni Młodzieży wiążą się z wielką radością i tę radość trzeba w sobie obudzić. Prosił również, by dorośli zrobili wszystko, aby młodzież pojechała do Krakowa, a nie została przed telewizorami.

  «« | « | 1 | 2 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół