• facebook
 • rss
 • Kortez i Daria Zawiałow najlepsi w "Debiutach"

  Karina Grytz-Jurkowska

  dodane 04.06.2016 03:30

  Tak w głosowaniu zdecydowali telewidzowie i publiczność tegorocznego festiwalu opolskiego.

  Serca publiczności poruszyła piosenka Korteza   Serca publiczności poruszyła piosenka Korteza Karina Grytz-Jurkowska /Foto Gość Nagroda im. Anny Jantar i statuetka opolskiej Karolinki trafiła dziś do Darii Zawiałow za piosenkę pt. "Malinowy chruśniak". Ona też otrzymała nagrodę Polskiego Radia.

  W głosowaniu publiczności wygrał Kortez i to jego piosenka pt. "Od dawna już wiem" pożegnała opolską publiczność.

  - Przepraszam, że znowu zgarnąłem nagrodę za "Debiuty" - skomentował wokalista wygraną. Właśnie w Opolu przed dwoma laty debiutował na Opole Songwriters Festival.

  A debiutancka płyta 27-letniego Korteza - Łukasza Federkiewicza - która ukazała się w ubiegłym roku, jest już platynowa.

  Radość laureatów była wielka   Radość laureatów była wielka Karina Grytz-Jurkowska /Foto Gość Obok tytułu i popularności debiutanci zyskali nagrody finansowe, prócz tego Kortez otrzymał wycieczkę od sponsora festiwalu, Biura Podróży "Itaka", zaś D. Zawiałow będzie mogła nagrać w Polskim Radiu płytę.

  Prócz tej dwójki na festiwalowej scenie ze swoimi autorskimi utworami wystąpili: Antek Smykiewicz, Michał Sobierajski, Bovska, Leski, zespół Jóga, Rootzmans, Zimowa, SALK oraz Marta Zalewska.

  Wcześniej opolska publiczność i telewidzowie bawili się świetnie, śpiewając ze znanymi wykonawcami przeboje filmowe, zaś po występie debiutantów zaprezentowały się trzy międzypokoleniowe duety - Skubas i Kasia Nosowska, Kayah i Grażyna Łobaszewska oraz Kasia Kowalska i Krzysztof Cugowski.

  W kolejny sobotni wieczór zabrzmią "SuperJedynki" i "SuperPremiery". Wyróżniona piosenka zakończyła pierwszy dzień festiwalu   Wyróżniona piosenka zakończyła pierwszy dzień festiwalu Karina Grytz-Jurkowska /Foto Gość

  Przeczytaj inne relacje z Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu:

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  • Edgar
   04.06.2016 08:25
   To był chyba pierwszy i ostatni festiwal organizowany przez TVPiS nadawany na żywo. Poza tym klapa jak się patrzy. Jak nie wierzycie zapytajcie swojego organistę.
  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół