• facebook
 • rss
 • Szkoła wiedzy i miłosierdzia

  kgj

  dodane 14.06.2016 10:16

  Szkoły im. Jana Pawła II 10. raz pielgrzymowały do św. Anny i swojego patrona.

  Po Eucharystii wspólnie odśpiewano hymn szkół JPII   Po Eucharystii wspólnie odśpiewano hymn szkół JPII Karina Grytz-Jurkowska /Foto Gość Pielgrzymowanie szkół im. JPII na Górę św. Anny rozpoczęło się po śmierci papieża. Dla niektórych szkół to już dziesięcioletnia tradycja, inne dołączały później, po przyjęciu papieża Polaka za patrona.

  W tym roku u stóp pomnika Jana Pawła II zgromadziło się ok. 700 uczniów z 16 szkół z rodzicami, wychowawcami i dyrektorami.

  Uroczystą Mszę św. w ich intencji, będącą centralnym punktem programu, odprawił bp Rudolf Pierskała, a jej oprawą muzyczną zajął się chór ze szkoły w Szymiszowie.

  Biskup mówił, nawiązując do trwającego właśnie Roku Miłosierdzia, o tym, że miejscem do jego okazywania i nauki może i powinna być - zarówno dla uczniów, jak i nauczycieli, wychowawców i dyrektorów - także szkoła, która ma być gościnna jak dom.

  Dziękując przybyłym szkołom za obecność i dyrektorowi Wydziału Katechetycznego oraz jego pracownikom za zorganizowanie tego spotkania, zaapelował: - Macie wspaniałego, świętego patrona, więc nie tylko módlcie się za jego wstawiennictwem, ale też dziękujcie Bogu za takiego pasterza. Pielęgnujcie pielgrzymowanie szkół im. Jana Pawła II na Górę Świętej Anny. Pogoda dopisała, więc uczniowie zebrali się na Rajskim Placu   Pogoda dopisała, więc uczniowie zebrali się na Rajskim Placu Karina Grytz-Jurkowska /Foto Gość

  Po Eucharystii uczniowie przeszli pod pomnik Jana Pawła II, by pomodlić się i złożyć mu hołd. Później spotkali się w Domu Pielgrzyma, gdzie o. Teofil z o. Kamilem, ucząc ich piosenek z prostą choreografią, starali się przekazać im ducha franciszkańskiej radości.

  Była też okazja do wybrania się na lody, kupienia pamiątek w annogórskich kramikach albo piknikowania pod drzewami przy sanktuarium.

  - Przyjechaliśmy z Biadacza, my jesteśmy pierwszy raz, bo co roku pierwsze klasy tu przyjeżdżają. Podoba nam się, warto tu przyjechać, zobaczyć inne szkoły, przy okazji zintegrować się ze sobą, ale też poznać nowych ludzi - przyznaje gimnazjalistka Daria Zoworka.

  Wychowawczyni z tej szkoły, Elżbieta Molenda dodaje, że tak jest od pięciu lat, odkąd szkoła przyjęła imię Jana Pawła II. - Chcemy, by klasy pierwsze lepiej poznały swojego patrona, spędziły ten dzień z innymi szkołami JPII. Na pewno nie jest to taki zwykły wyjazd - ocenia.

   

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół